Zamiast do teściowej śmieci wyrzucił w lesie

0
250

Prawie 60-ciu sprawców zaśmiecania od początku roku ukarali strażnicy leśni z terenu Regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Od wielu lat leśnicy przypominają o nie wyrzucaniu śmieci do lasu, których niestety ciągle przybywa. A statystyki są pesymistyczne – więcej śmieci i więcej śmieciarzy (tylko w ubiegłym roku 68 śmieciarzy zostało namierzonych).

Również mandaty karne nie są w stanie zniechęcić śmieciarzy, a sprawcy coraz dziwniej się tłumaczą z swojego postępowania. Tak było też i ostatnim razem. W ubiegłym tygodniu śmieci odnalezione w Leśnictwie Białobór Nadleśnictwa Orneta dzięki strażnikom leśnym odnalazły swoich właścicieli. Tłumaczenie tym razem było zaskakujące. Otóż żona kazała mężowi wywieźć śmieci do teściowej, ten jednak z niewiadomych przyczyn wywiózł je do lasu. – Wykroczenie zakończyło się najwyższym możliwym mandatem (500 zł) jaki nałożyć można za to wykroczenie w kodeksie wykroczeń, jako forma przestrogi na przyszłość – powiedział Zdzisław Bagiński komendant posterunku Straży Leśnej z Nadleśnictwa Orneta.

BRAK KOMENTARZY