Zalando Lounge i Hillwood świętują zawieszenie wiechy na nowym centrum logistycznym w Olsztynku

0
4628
Zawieszenie wiechy na budynku to staropolska tradycja symbolizujaca zakończenie ważnego etapu budowy

18 lipca zawieszono tradycyjną wiechę na centrum logistycznym Zalando Lounge. W regionie Olsztyna zostanie utworzonych około 500 miejsc pracy w środkowej fazie inwestycji. Centrum logistyczne będzie miało powierzchnię 130 000 metrów kwadratowych. Rozpoczęcie działalności obiektu planowane jest na początek 2019 roku

 Zalando Lounge oraz Hillwood Development Company LLC, wiodący deweloper obiektów logistycznych, świętowały w Olsztynku ceremonię zadaszenia nowego centrum logistycznego. Uroczystość tradycyjnego zawieszenia wiechy na budowie uświetnił swoją obecnością Burmistrz Olsztynka – Artur Wrochna.

Budowa centrum logistycznego Zalando Lounge rozpoczęła się w lutym 2018 roku. Jego dalszy rozwój został powierzony firmie Hillwood, zajmującej się budową oraz nabywaniem wysokiej jakości nieruchomości komercyjnych w całej Europie i Ameryce Północnej. Obiekt będzie zarządzany przez zewnętrznego podwykonawcę, odpowiedzialnego za nadzorowanie procesu zatrudnienia ponad 500 pracowników w środkowej fazie inwestycji. Zostanie on wybrany w drodze przetargu. Rozpoczęcie funkcjonowania centrum planowane jest na początek 2019 roku.

Centrum logistyczne w Olsztynku będzie miało powierzchnię 130 000 metrów kwadratowych. Dobra infrastruktura z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych S51 i S7 oraz perspektywy zatrudnienia, to tylko niektóre z przyczyn wyboru tej lokalizacji przez Zalando Lounge.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy tu być –  to dla nas bardzo ważny krok. Uruchomienie Zalando Lounge w Polsce w 2017 roku to nasza kolejna dobra decyzja, dzięki któremu firma rośnie. Nowe centrum logistyczne w Polsce pozwoli zwiększyć nasze możliwości i lepiej obsługiwać ciągle rosnącą liczbę klientów w całej Europie. Bardzo dobra współpraca z naszym partnerem, firmą Hillwood, oraz wsparcie władz lokalnych były kluczem do ukończenia tego wspaniałego projektu” – powiedział Martin Rost, Senior Vice President Zalando Lounge i Outlet.

Kończymy zewnętrzne konstrukcje w głównym budynku. W kolejnym kroku zespół logistyczny rozpocznie wewnętrzne prace budowlane. Wszelkie ustawienia i intralogistykę będzie można dostosować do naszych wymagań. Zapewni to większą elastyczność, ponieważ pojemność centrum logistycznego Zalando Lounge może być skalowana odpowiednio do naszych potrzeb. Zdobyliśmy dobre doświadczenia przy okazji działającego już centrum logistycznego w Szczecinie oraz tego aktualnie budowanego w Łodzi i możemy je teraz wykorzystać” – mówi Sven Thiessen, Head Logistyki Zalando Lounge.

Postęp prac dowodzi, że Hillwood jest wiarygodnym partnerem i że w tym rozwijającym się regionie mogą powstawać nawet bardzo złożone projekty przemysłowe. Zaufanie i profesjonalizm wszystkich zaangażowanych stron, w tym firmy Bremer odpowiedzialnej za prace budowlane, a także wsparcie władz lokalnych, są decydujące dla powodzenia tego projektu” – mówi Hubert Michalak, Dyrektor Zarządzający Hillwood CEE.

Z 15 milionami użytkowników z 12 krajów Europy, Zalando Lounge jest jednym z wiodących klubów zakupowych w Europie. Oferuje ekskluzywny dostęp do 2500 marek z rabatami do 75 procent. Zalando Lounge uzupełnia Zalando Fashion Store o wyjątkowe czasowe promocje, które są szczególnie interesujące dla klientów lubiących ekskluzywne marki i poszukujących okazji cenowych.

 Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY