Zainaugurowano sezon motocrossowy w północnej części Polski

0
4177

W niedzielę 23 kwietnia 2017 na torze motocrossowym w Chełmnie odbyła się inaugurująca sezonu motocrossowego w północnej części Polski – I Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej.

Organizatorzy, czyli Klub Motorowy Wisła Chełmno dołożyli, wszelkich starań, aby dobrze przygotować tor przed zawodami, mimo to uczestnicy wyścigu nie mieli łatwego zadania. Początkowo wydawało się, że pomimo prognoz, dzień będzie słoneczny i w miarę ciepły, jednak stało się inaczej. Już przed pierwszymi wyścigami nastąpił kalejdoskop zmian pogody, był wiatr, grad na zmianę z deszczem, śniegiem i krótkie momenty przejaśnień. Zmoczona deszczem i śniegiem gliniasta nawierzchnia stała się miejscami śliska, co utrudniło zmagania zwłaszcza najmłodszym zawodnikom. Zawody okazały się pechowe nie tylko dla poszkodowanego w tragicznym wypadku Tomasza Golloba.

W pierwszym biegu mistrz klasy MX B Marcin Szczepański na bardzo stromym i wysokim zjeździe upadł i stoczył się w dół razem z motocyklem. Poturbowany zawodnik co prawda dokończył pierwszy wyścig jednak stan maszyny nie pozwolił na wzięcie udziału w drugim. Pecha miał również mistrz klasy MX2 Junior Czarek Lewko, którego kontuzja podczas wyścigu także wykluczyła z rywalizacji. Dobrze rozpoczęli za to sezon trzej innym zawodnicy z Warmii. Złoto w klasie MX 1C zdobył Tomasz Lango z Ornety, również złoto w klasie MX B zdobył Wojciech Kuształa #47 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, natomiast srebro w klasie MX Masters – ubiegłoroczny mistrz Strefy Północnej Krzysztof Dziadko, od tego sezonu zawodnik AMK Drwęca Ostróda. W zawodach wzięło udział prawie stu pięćdziesięciu zawodników startując w dziewęciu klasach.

Jako pierwsi startowali zawodnicy klasy MX 65, w tej kategorii wygrał Jakub Kowalski #84 (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), za nim byli Wiktor Rafalski #292 z WKM Więcbork i Dawid Zaremba #151 (KMX Kaszuby).  Następny bieg były to połączone klasy MX 85 i MX Kobiet i tak w klasie MX 85 najlepszy okazał się Wiktor Sobiech #22 z WKM Więcbork, drugie miejsce zajął Franciszek Grzegorczyk #288 (WKM Więcbork), a trzecie Franciszek Rusocki #14 z LKS Jastrząb Lipno.

W klasie MX Kobiet zwyciężyła Wanessa Rapacz #41(MTR Osielec) druga była przedstawicielka WKM Więcbork Weronika Obiała #67 a trzecia Julia Jarmołkowicz# 10 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX

Kolejny start to klasy MX 1C i MX 2C. W pierwszej z tych kategorii prowadzenie objął Tomasz Lango #94 z Motoklubu Orneta przed Mateuszem Paczyńskim #192 z KM Wisła Chełmno i Adrianem Matwijem #207 reprezetującym PKS Korona Elbląg. Pierwsze miejsce w klasie MX 2C zajął Adam Drypa #3 z Gdańskiego AutoMotoKlubu, drugi był Marcin Ryczek #777 z WKM Więcbork treci zaś Tomasz Kosicki #195 również z WKM Więcbork.

Następny był start klasy MX Open połączony z klasą MX Junior. MX Open zwyciężył Luis Carstens #996 z WKM Więcbork, drugie miejsce zajął Jakub Barczewski #101 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX a trzecie Michał Krech #22 również z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX.

Zwycięstwo w MX Junior przypadło tym razem Dariuszowi Rapaczowi #40 z MTR Osielec, drugie miejsce zaś Michałowi Kuczyńskiemu #11 (Gdański AutoMotoKlub), a trzecie zajął Damian Ślugaj #791 (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX).

Ostatni wyścig to klasy MX B i MX Masters. W MX B na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Kuształa #47 reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warmiński za nim Adrian Marciniak #22 i Kajetan Rusocki #14 obajz LKS Jastrząb Lipno. W klasie Masters zwyciężył Jacek Lonka #1(Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX) drugi był reprezentujący AMK Drwęca Ostróda Krzysztof Dziadko #996, trzeci Sebastian Gryga #801 (Stowarzyszenie Moto Dąbrowa)