Zabił matkę. Co na to sąd?

0
143

Sąd Okręgowy w Olsztynie umorzył postępowanie karne wobec Kamila K. podejrzanego o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok. 

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniach od 17 do 19 stycznia 2022 r. w jednym z mieszkań w Kętrzynie. Kamil K. miał wówczas dokonać zabójstwa swojej matki – Anny K., zadając jej kilkadziesiąt ciosów twardym, tępokrawędzistym narzędziem oraz nożem w głowę i inne części ciała. Kamil K. miał także znieważyć zwłoki matki.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie po przeprowadzeniu śledztwa przesłał do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania karnego przeciwko Kamilowi K. z uwagi na jego niepoczytalność w czasie zdarzenia. Jednocześnie prokurator wniósł o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego.

Rozprawa z wniosku prokuratora o umorzenie postępowania przeciwko Kamilowi K. odbyła się 24 listopada 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie i z mocy prawa toczyła się z wyłączeniem jawności.

– Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał wniosek prokuratora za w pełni zasadny i jeszcze w tym samym dniu wydał postanowienie o umorzeniu postępowania wobec Kamila K. Sąd ustalił, że Kamil K. w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia tych czynów oraz do pokierowania swoim postępowaniem. Sąd orzekł środek zabezpieczający w postaci umieszczenia Kamila K. w zakładzie zamkniętym lecznictwa psychiatrycznego – informuje Adam Barczak, rzecznik prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie.

BRAK KOMENTARZY