Zabezpieczyli ponad 22 kilogramy różnych narkotyków

0
174

Praca operacyjna, sprawna wymiana informacji i skuteczna współpraca kryminalnych z Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego i Łowicza doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn i zabezpieczenia ponad 22 kilogramów narkotyków. 

Dzięki współpracy olsztyńskich policjantów z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu oraz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, zebrane zostały istotne informacje na temat grupy zajmującej się handlem narkotykami na terenie Łowicza i okolic. W drugiej połowie czerwca 2022 r. zapadła decyzja o zatrzymaniu osób zajmujących się tym procederem.

Policjanci ustalili miejsce na terenie powiatu łowickiego, gdzie w kompleksie leśnym były gromadzone narkotyki oraz substancje służące do ich produkcji. Ustaleni zostali również dwaj mężczyźni kierujący tym przedsięwzięciem. Doszło do zatrzymania podejrzanych.

31-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy przyjechał na miejsce ukrycia narkotyków. Były one schowane w beczkach wkopanych w ziemię i przykrytych ściółką. Nie spodziewał się tego, że na miejscu będą na niego czekać policjanci. W tym miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli też ponad 20 kilogramów narkotyków, w tym m.in. marihuanę, metamfetaminę, kokainę i płynną amfetaminę. Następnego dnia w podobny sposób policjanci zaskoczyli i zatrzymali 33-latka, przy którym dodatkowo zabezpieczyli około 65 tys. zł o raz 3 tys. euro. W ocenie policjantów sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania znacznej ilości środków odurzających i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

BRAK KOMENTARZY