Z Programu Olimpia na Warmię i Mazury trafią prawie 23 mln zł

0
367

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie będzie miało powód do radości, ponieważ otrzyma dofinansowanie na nową halę sportową w ramach programu rządowego Olimpia, ogłoszonemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nie jest to jednak jedyna placówka województwa warmińsko-mazurskiego, która skorzysta z tego wsparcia. W sumie powstanie 11 przyszkolnych hal sportowych, które mają promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród młodzieży. Taką informację podał wojewoda Artur Chojecki razem z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażejem Pobożym na konferencji prasowej, która odbyła się w Mrągowie.

Całkowita kwota dofinansowania na budowę przyszkolnych hal sportowych w naszym województwie wyniesie 22 729 413,00 złotych.

Budowa nowej hali sportowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie zapewni nowoczesne warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Przyszkolne hale sportowe są niezwykle istotne dla rozwoju młodych osób, umożliwiając im aktywność fizyczną i rozwijanie umiejętności sportowych. Dodatkowo, takie obiekty mogą być wykorzystywane również przez lokalną społeczność, co przyczyni się do propagowania zdrowego stylu życia na szerszą skalę.

– Dzięki programowi Olimpia i wsparciu rządu Prawa i Sprawiedliwości, województwo warmińsko-mazurskie staje się bardziej atrakcyjne dla młodych osób zainteresowanych sportem. Budowa 11 przyszkolnych hal sportowych jest ważnym krokiem w kierunku promowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także w rozwijaniu lokalnej infrastruktury sportowej – podkreślają służby wojewody.

BRAK KOMENTARZY