Z Chin do Olsztyna trafią jednorazowe maseczki i specjalistyczne kombinezony

0
149
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Władze chińskiego miasta Weifang wspomogą stolicę Warmii i Mazur w działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do Olsztyna  ma trafić niezbędny sprzęt ochronny.

Urząd Miasta wszelkimi sposobami szuka możliwie najlepszego zabezpieczenia pracowników olsztyńskich instytucji, którzy w codziennej pracy są najbardziej narażeni na kontakt z koronowirusem. Jak się okazuje, pomoc zadeklarowali przedstawiciele miasta partnerskiego Olsztyna w Chinach.

– Rozmawialiśmy już na temat tego wsparcia – informuje prezydent Piotr Grzymowicz. – Nasi partnerzy zapowiedzieli, że przekażą nam najpilniej potrzebny sprzęt. To bardzo cenne wsparcie, które na pewno w pierwszym rzędzie przyda się pracownikom szpitala miejskiego.

Z Chin do Olsztyna ma dotrzeć kilkanaście tysięcy jednorazowych maseczek oraz specjalistyczne kombinezony. W tej chwili przedstawiciele Weifangu szukają najsprawniejszego sposobu przetransportowania sprzętu do Olsztyna.

Weifang stał się miastem partnerskim Olsztyna w listopadzie 2016 roku. Od tego czasu samorządy prowadzą działania zgodnie z zasadami równości i wzajemnych korzyści wymianę i współpracę w dziedzinie gospodarki, handlu, nauki i kultury, edukacji, sportu i zdrowia.

BRAK KOMENTARZY