XLIV Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” Olsztyn 2017

0
4199

Już 28 czerwca rozpoczną się kolejne Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe “Śpiewajmy Poezję”. Z tego powodu w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zorganizowana została konferencja prasowa.

Podczas kolejnych spotkań z poezją śpiewaną przed publicznością zaprezentują się zarówno znani całej Polsce artyści, jak i ci początkujący, którzy zostaną wybrani przez Jury po przesłuchaniach. Jeszcze młodzi artyści mają szansę na zgłoszenie się do konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie należy do końca maja przesłać lub dostarczyć zgłoszenie zgodnie z wytycznymi w regulaminie (pobierz regulamin), a przesłuchania odbędą się w sobotę 10 czerwca w sali widowiskowej CEiIK, ul. Parkowa 1 w Olsztynie. Będą one otwarte dla publiczności.

Do wybranej podczas przesłuchań grupy uczestników konkursu dołączą: laureat turnieju poezji śpiewanej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, dwoje laureatów II etapu konkursu Pamiętajmy o Osieckiej oraz laureat I Ogólnopolskiego.

Skład jury kwalifikującego do konkursu tegorocznych Spotkań Zamkowych “Śpiewajmy Poezję”:

  • Basia Raduszkiewicz
  • Paweł Lucewicz
  • Bogusław Żmijewski

To co ja mogę doradzić młodym ludziom, startującym w eliminacjach, to, że dobór materiału tutaj to już połowa sukcesu. Ważne żeby tekst był z sensem, miał jakąś wartość literacką, ale w naszej ocenie najważniejszy jest ten młody człowiek, wrażliwość, którą posiada i jego osobowość sceniczna – powiedziała Basia Raduszkiewicz, jedna z członkini Jury

Podczas tegorocznej edycji organizatorom udało się zaprosić znanych w całej Polsce artystów, takich jak; Marek Dyjak, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski czy zespół Raz Dwa Trzy. Krzysztof Stachowski, dyrektor Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, opowiedział, jak przedstawia się budżet festiwalu.

Jest coś takiego jak budżet festiwalu. Ten budżet jest zawsze jakby nie wystarczający i muszę go przygotowywać w taki sposób, żeby była jak najmniejsza doza ryzyka finansowego. Ja nie muszę na festiwalu zarabiać, ja po prostu marzę o tym, żeby wszystko wyszło na zero i dzięki pomocy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od dwóch lat mi się to udaje. 

Program tegorocznego festiwalu przedstawia się następująco:

28 czerwca 2017  (środa)   BILET: 40 zł
Dziedziniec zamkowy
godz. 21.00
» Joanna Lewandowska
Mężczyźni mojego życia…. Marek G. z Krakowa
Zespół:  Michał Zawadzki – fortepian, Maciej Szczyciński – kontrabas, Robert Siwak – instrumenty perkusyjne, Robert Murakowski – trąbka
godz. 22.30 (orientacyjna)
» Grzegorz Bukała
Było sobie życie, czyli rozważania nad niedopitą szklanką
Gospodarz wieczoru: Bogusław Sobczuk

29 czerwca 2017  (czwartek)   BILET: 60 zł
Dziedziniec zamkowy
godz. 21.00
» Koncert Konkursowy I
Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Paweł Lucewicz
godz. 22.30 (orientacyjna)
» Marek Dyjak
Pierwszy śnieg
Gospodarz wieczoru: Bogusław Sobczuk

30 czerwca  2017 (piątek)      BILET: 70 zł
Dziedziniec zamkowy
godz. 21.00
» Koncert Konkursowy II
Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Paweł Lucewicz
godz. 22.30 (orientacyjna)
Raz Dwa Trzy
Największe przeboje
Gospodarz wieczoru: Bogusław Sobczuk

1 lipca  2017 (sobota)      BILET: 90 zł
Dziedziniec zamkowy
godz. 21.00
» Koncert Laureatów Konkursu 2017
Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Paweł Lucewicz
godz. 22.00-22.30 (orientacyjna)
» Jubileusz pracy artystycznej Jerzego Satanowskiego – 45 lat na scenie!
Ulica japońskiej wiśni
Wykonawcy: Krystyna Tkacz, Stanisława Celińska, Magdalena Piotrowska, Dorota Osińska, Joanna Lewandowska, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Poniedzielski, Mirosław Czyżykiewicz, Jan Janga Tomaszewski, Mariusz Kiljan.
Kierownictwo muzyczne: Hadrian Filip Tabęcki
Gospodarz wieczoru: Bogusław Sobczuk

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY