Wystrzałowe ponad 100-letnie znalezisko na strychu

0
272

Niecodziennego odkrycia dokonał właściciel jednego z domów na terenie gminy Pozezdrze. Podczas prac remontowych poddasza między belkami stropowymi znalazł karabin.

Mieszkaniec gminy Pozezdrze poinformował policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie o odnalezieniu broni podczas prowadzonych prac remontowych. Funkcjonariusze, którzy znaleźli się we wskazanym domu potwierdzili ten fakt. Okazało się, że właściciel jednego z mieszkań rozpoczął remont poddasza i pomiędzy belkami stropowymi w glinie znalazł długą broń.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą ustalili rodzaj odnalezionej broni. Jest to znakomicie zakonserwowany karabin sportowy bocznego zapłonu Greco Flobert z 1919 roku. Zabezpieczona broń zostanie poddana teraz specjalistycznym badaniom w laboratorium KWP w Olsztyn, gdzie eksperci z zakresu balistyki sprawdzą, czy dana jednostka broni była kiedykolwiek używana. Niewykluczone, że zabytkowy karabin w przyszłości trafi jako eksponat do muzeum. Na powyższą broń wymagane jest pozwolenie. Posiadanie jej bez pozwolenia może grozić karą do ośmiu lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY