Wystawy w BWA

0
352

Oryginalne rzeźby oraz instalacje przejmują władanie w olsztyńskiej Galerii Sztuki. Oryginalne prace będzie można oglądać w placówce przy al. Piłsudskiego przez najbliższe tygodnie.

BWA Galeria Sztuki przygotowuje wernisaż najnowszej wystawy. Ten jeszcze w tym tygodniu. Natomiast od poprzedniego dostępna jest kolejna z propozycji dla wielbicieli sztuki.

“Jeden organizm” to tytuł wystawy, jaką będzie można oglądać w Olsztynie już od 30 maja (czwartek). Autorką jest poznanianka, Patrycja Piwosz. Jej artystyczne zainteresowania to rzeźba, instalacja, performance art, kostium i scenografia.

Dzieła wystawiane w Olsztynie to rzeźby, przedmioty artystyczne i instalacje złożone ze sztucznych elementów wzorowanych na naturalnych. Zestawiane są ze sobą fragmenty ubrań, futra z recyclingu, sztuczne włosy, pakuły lniane, silikon, wosk a także elementy z własnoręcznie wykonanej ceramiki.

– W “Jednym organizmie” wszystko jest ze sobą połączone, oddziałuje na siebie, wzajemnie się zmienia, bo choćbyśmy ulegli na chwilę złudzeniu, iż jesteśmy autonomicznymi jednostkami, faktycznie zawsze jesteśmy częścią większej całości – wyjaśnia kuratorka wystawy, Joanna Tekla Woźniak. – Propozycja artystki to odwołanie do ludzkiego ciała, ale też szerzej domu, społeczeństwa i świata.

Wernisaż wystawy odbędzie w BWA Galerii Sztuki w czwartek (30 maja) o 18:00. Prace w sali kameralnej będzie można oglądać przez miesiąc – do 30 czerwca.

Dłużej – bo do 24 lipca – prezentowane będą prace olsztynianina Piotra Nowaka. “Esencja zgrzytu” już jest dostępna w sali głównej galerii. To niejako labiryntu utworzony z rzeźb powstałych na przestrzeni ponad 10 lat.

Tworzywem jest ceramika, z której powstały wielkoformatowe prace. Na wystawie pojawia się również tkanina, druk oraz wideo.

BRAK KOMENTARZY