Wyrodny ojciec i mąż znęcał się nad rodziną

0
698
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Szczycieńscy policjanci zostali powiadomienie, że w jednym z mieszkań położonych na terenie gminy Wielbark dochodzi do przemocy domowej. 

Z relacji pokrzywdzonej 57-latki wynikało, że od stycznia 2021r. znęcał się nad nią i jej 20-letnim synem, mąż. 59-latek wszczynał awantury, podczas których wyzywał członków rodziny słowami wulgarnymi, wyganiał z domu, ograniczał swobodę korzystania z urządzeń gospodarstwa domowego, niszczył ten sprzęt, poniżał, szarpał i uderzał pokrzywdzonych, a nawet groził im pozbawieniem życia.

Obecni na miejscu interwencji funkcjonariusze podjęli decyzję o uruchomieniu w rodzinie Procedury Niebieskiej Karty i zatrzymaniu sprawcy przemocy domowej. Pokrzywdzeni udręczeni postępowaniem 59-latka, złożyli zawiadomienie o popełnionym przez niego przestępstwie. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, prokurator zadecydował o objęciu 59-latka policyjnym dozorem. Ponadto zakazał kontaktowania się z pokrzywdzonymi w sposób wyrażający agresję fizyczną lub słowną. Policjanci skorzystali również z przysługującego im w ramach nowej Ustawy antyprzemocowej, narzędzia. Wydali wobec sprawcy przemocy w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia przez niego wspólnie zajmowanego z pokrzywdzonymi lokalu mieszkalnego.

 

BRAK KOMENTARZY