Wyłudzenia dotacji oświatowych. Trzy kobiety staną przed sądem

0
390

Zawyżanie liczby uczestników zajęć i milionowe straty dla miejskiego budżetu. Śledczy skierowali do sądu sprawę dotyczącą niepublicznych placówek edukacyjnych dla dorosłych w Olsztynie.

Trzy osoby zostały oskarżone o wyłudzenie ponad 2 milionów 200 tysięcy złotych dotacji oświatowych na szkodę Urzędu Miasta w Olsztynie. Kobiety, reprezentujące podmioty prowadzące niepubliczne placówki oświatowe dla dorosłych, miały wprowadzać w błąd miejskich urzędników co do liczby uczestników zajęć. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, dane te były kluczowe przy przyznawaniu dotacji.

Kindze J. prokuratura postawiła 236 zarzutów dotyczących wyłudzenia – wspólnie z innymi osobami – co najmniej 1 miliona 100 tysięcy złotych na szkodę miasta. Kobieta nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

Zarzuty wobec Natalii P. dotyczą wyłudzenia ponad 2 milionów 200 tysięcy złotych, natomiast w przypadku Magdaleny K. około 1,5 miliona złotych. Obie nie przyznały się do zarzucanych im czynów i złożyły krótkie wyjaśnienia.

Śledztwo w tej sprawie trwało od 2022 roku. Akt oskarżenia trafił już do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Oskarżonym grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁO: PAP

BRAK KOMENTARZY