Wyłudzała pieniądze w od mężczyzn poznanych w internecie, jeden wpłacił 50 tys. zł

0
95

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop 53-letniej kobiety, która wyłudzała pożyczki od poznanych przez Internet mężczyzn.
Sprawa zaczęła się od tego, że policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej policji w Olsztynie wyjaśniali okoliczności związane z niewywiązywaniem się ze spłatą pożyczki zaciągniętej w jednej z olsztyńskich firm. Wpadli na trop osoby, której jak się okazało te pieniądze były przekazywane. Okazało się, że mieszkaniec Olsztyna zauroczony nową znajomością, nie widząc swojej sympatii uwierzył w jej problemy finansowe i przekazał jej prawie 50 tys. zł.
W trakcie prowadzonego przez policjantów dochodzenia, na jaw wyszły takie fakty jak choćby to, że 53-latka w ten sposób oszukała więcej osób. Policjanci dotarli do 8 pokrzywdzonych pochodzących z terenu całej Polski, w większości byli to samotni mężczyźni szukający szczęścia w internecie. Metoda działania oszustki za każdym razem była taka sama, kobieta wzbudzała zaufanie u swojej ofiary i pod pretekstem spotkania a nawet wspólnego życia, tłumacząc swoją trudną sytuację życiową prosiła o przekazanie pieniędzy. Działając w ten sposób udało się jej wyłudzić pieniądze w kwocie blisko 80 tys. zł.

Policyjne czynności skończyły się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko 53-latce podejrzanej o oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym może jej teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ