Wyjątkowe obchody Światowego Dnia Higieny rąk w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

0
464

Aby przypomnieć, jak ważna dla naszego bezpieczeństwa jest prawidłowa higiena rąk, ponad 400 osób w tym samym momencie zdezynfekuje ręce w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Uczestników akcji będzie jednak dużo więcej, ponieważ dodatkowo w tym roku w naszą akcje włączą się szpitale i szkoły podstawowe z Warmii i Mazur!

W czwartek, 5 maja w w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odbędzie się akcja z inicjatywy WHO w ramach kampanii „Razem dla wspólnego bezpieczeństwa – dezynfekujmy ręce”.

– O godz. 9 odwiedzimy dzieci w oddziałach szpitala, przekażemy im materiały edukacyjne i zapoznamy je ze standardową techniką higieny rąk – informuje mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i organizatorka akcji. – O godz. 10.55 pracownicy szpitala, mogący wziąć udział w akcji dezynfekcji rąk, spotkają się w holu przy dyrekcji aby wspólnie przeprowadzić dezynfekcję rąk zgodnie z obowiązującymi zasadami. Natomiast pracownicy, którzy nie będą mogli przybyć na spotkanie w holu dyrekcji, o godz. 11 wstrzymają pracę na pół minuty (jeżeli będzie taka możliwość) i zdezynfekują ręce w miejscu swojego stanowiska pracy zgodnie z obowiązującymi zasadami, jednocześnie zachęcając pacjentów i ich opiekunów do udziału w tej akcji.

– Liczymy, że udział w akcji pozwoli na jednoczasową higienę rąk przez około 400 osób przebywających w naszym szpitalu – mówi dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Działanie to będzie miało na celu podniesienie świadomości, jak ważna jest higiena rąk dla naszego zdrowia.

W tym roku dodatkowo Szpital Dziecięcy w Olsztynie wraz z Komisją Epidemiologiczną oraz Komisją ds. Pielęgniarstwa Środowiska Nauczania i Wychowania przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur zapraszają pracowników i pacjentów placówek medycznych oraz nauczycieli i uczniów szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w czwartek, 5 maja o godz. 11 w obchodach Światowego Dnia Higieny Rąk.

BRAK KOMENTARZY