Wydarzenia kulturalne w Olsztynie

0
2729
koncert bez tuby

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Karoliny Lewandowskiej pt. „Prace i pracki…”, Rzeźnię Literacką oraz koncert BEZ TUBY. 

Plan najbliższych wydarzeń:

27 stycznia (środa) godz. 17.00

Galeria na Strychu MOK, ul. Dąbrowszczaków 3

Wernisaż wystawy fotografii Karoliny Lewandowskiej pt. „Prace i pracki…”.

Artystka zajmuje się różnorodnymi działaniami plastycznymi: rysunkiem, malarstwem, fotografią, ceramiką, lepieniem form przestrzennych z papieru, animacją i grafiką komputerową.
W sztuce lubię opowiadanie historii w formie nienarzucającej się narracji, tworzenia alternatywnego świata w sposób uproszczony i zapadający w pamięć widza.

Karolina Lewandowska

Udział w ważniejszych wystawach zbiorowych:
2007 – Dyplomy, Dom Muz, Toruń
2011 – Graficzny Białystok, Białystok
2011 – 7th International Cartoon Contest, Syria
2014 – 40×40 SITO UMK, Aula UAP, Poznań

Nagrody artystyczne:
2004 – Nagroda prof. R. Krzywki, UMK, Toruń
2005 – The 1th International Pet Humor Competition, Chiny (distinction)
2006 – Dyplom z wyróżnieniem UMK Toruń, promotor Bogdan Przybyliński
2011 – Wyróżnienie za animację w konkursie FOR Foundation, Warszawa
2012 – Wyróżnienie „Grzyby 2012”, Widawa
2013 – Stypendium artystyczne Rady Miasta Olsztyna
2013 – Wyróżnienie za animację „Baby” na festiwalu filmów jednominutowych,
Gdańsk

28 stycznia (czwartek) godz. 18.00

sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena

Rzeźnia Literacka nr 1 – poezja

Po raz szósty rusza cykl konkursów literackich, skierowany do poetów i prozaików! Zahacz o amfiteatr. Twój tekst oceni publiczność i profesjonalne jury. Każde spotkanie wzbogaca muzyczna lub literacka niespodzianka.

Gościem specjalnym i przewodniczącym jury będzie Paweł Dunin-Wąsowicz (polski dziennikarz, publicysta, krytyk literacki, redaktor naczelny miesięcznika „Lampa”, założyciel wydawnictwa Lampa i Iskra Boża). Zwycięzca pierwszego starcia wejdzie do majowego finału, w którym zmierzy się z innymi laureatami o nagrodę główną 500 zł w każdej kategorii i atrybut Rzeźnika.

Paweł Dunin-Wąsowicz

Ukończył XVI Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Warszawie, następnie dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Wraz z Tomaszem Łubieńskim i Kingą Dunin prowadził program „Dobre książki” w TVP1. Wcześniej pisał dla „Życia Warszawy”, „Machiny” i „Przekroju”, m.in. recenzując książki i komiksy. W połowie lat 90. publikował wiersze we „Frondzie”, której był redaktorem. Odkrywca i wydawca Doroty Masłowskiej. Razem z Jarosławem Lipszycem i Piotrem Mareckim założył blog „Kumple”. Laureat Paszportu „Polityki” (2005) w kategorii „kreator kultury”. Stały współpracownik „Skarpy Warszawskiej”, publikuje też w „Stolicy”. Ponadto śpiewa i gra na gitarze w zespole Meble, który reklamuje jako „najgorszy zespół świata”.

Szczegóły i zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl

29 stycznia (piątek) godz. 18.00

sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena

Koncert BEZ TUBY

Zapraszamy na uniklany koncert, eksperyment muzyczny w wykonaniu studentów piątego roku Instytutu Muzyki UWM z klasy Jarka Kordaczuka. Mieszanka zaskakujących brzmień i nietypowych połączeń dźwiękowych. Koncert składa  się z siedmiu utworów: Ostenuto, Aquafon, Toccata, Call Center, Sythling, Violin Fx, Wasser Pipe.

Jarek Kordaczuk

(ur. 18 sierpnia 1967, Biskupiec), wykładowca ma  Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Kompozytor, dyrygent i reżyser projektów multimedialnych. Zainteresowania twórcze kompozytora oscylują wokół możliwości wykonawczych i specyfiki ludzkiego głosu. Kordaczuk przesuwa granice tradycyjnej poezji śpiewanej w stronę muzycznej awangardy, wykorzystując muzyczny potencjał pojedynczych słów, imion czy efektów dźwiękonaśladowczych. W swoich projektach wzbogaca brzmienia akustyczne syntetycznymi, wykorzystując także instrumenty elektroakustyczne własnej konstrukcji.

BRAK KOMENTARZY