WOŚP gra z mieszkańcami podolsztyńskich miejscowości

0
224
wośp

Liczne licytacje i pokazy dla mieszkańców – w ten sposób można już wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na terenie podolsztyńskich miejscowości.

W niedzielę, 29 stycznia, po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy, to cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą wszystkim.

Biją rekordy

Aktywnie, jak co roku do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowuje się Stawiguda. – Atrakcji na pewno nie zabraknie. Mamy wiele fantów, które będziemy zlicytować. Tegoroczna Orkiestra, podobnie jak w roku ubiegłym, skupia się na aukcjach internetowych. Taka forma daje możliwość zakupu naszych fantów nawet na drugim końcu Polski – mówi Witold Lubowiecki, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, który organizuje sztab WOŚP i przypomina: – Co roku bijemy rekordy. W 2022 roku zebraliśmy ponad 50 tys. zł.

Kiermasz w Bartągu

W przypadku Stawigudy Orkiestra zacznie się o godz. 12 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Leśnej. O 15.30 wystąpi gwiazda Oscar Jensen i How We Met. To będzie początek występów muzycznych na scenie GOK Stawiguda. Dochodzą do tego liczne licytacje.
W przypadku Bartąga WOŚP zacznie grać od godz. 9. Miejsce spotkania to sala nr 13 za przedszkolem. W planach WOŚP-owy kiermasz ciast. Wystąpi też teatrzyk dla dzieci i dorosłych. – To także kiermasz książek, które na licytację przekazali nam nasi czytelnicy – mówi Bogumiła Radaszewska, z biblioteki w Bartągu. – Puszka zapełnia się już od dłuższego czasu. Mieszkańcy są hojni.
WOŚP 2023 wspierać będzie także sołectwo Ruś, Tomaszkowo, Gryźliny i Wymój. W przypadku Dywit sztab WOŚP rozpocznie akcję o 10.30. W programie m.in. Wędrująca Puszka, która przejdzie w rytmie samby przez kilkanaście ulic Dywit. W przypadku tej gminy już zebrano pierwsze pieniądze. I to sporo. – Mnóstwo pozytywnej energii i rekordową kwotę ponad 20,5 tysiąca złotych udało się zebrać w niedzielę 22 stycznia podczas rajdowego grania dla WOŚP w Dąbrówka Wielka na “Tor u dziadka” – informują władze Dywit.

BRAK KOMENTARZY