Wolontariusze poszukiwani

0
1993

Śmiech i dobra zabawa to ich pomysł na walkę z chorobą. Działają na całym świecie, w tym w 50 polskich szpitalach. Tym razem fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy z Olsztyna.

– Staramy się umilić czas dzieciom w szpitalu i wywołać uśmiech na ich twarzach, aby chociaż na moment zapomniały o smutnej rzeczywistości – opowiada pełnomocnik olsztyńskiego oddziału Fundacji Dr Clown,  Martyna Łęczkowska.  – W końcu miejsce dziecka jest na placu zabaw, a nie w szpitalu.

Oddział Olsztyn kompletuje swój zespół, zachęcając do wolontariackiej pracy na rzecz chorych dzieci.

– Jesteśmy w stanie pomóc wielu potrzebującym maluchom – dodaje Łęczkowska. – Poszukujemy osób, które chciałaby poświęcić trochę wolnego czasu, aby nieść radość wśród tych, którzy w swym krótkim życiu doświadczyli już często tak wiele smutku i cierpienia.

Wolontariusze otrzymają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, aby wczuwać się w potrzeby psychiczne dzieci, rozładowywać stresy i napięcia nerwowe związane z chorobą, bólem czy rozłąka z najbliższymi. Do tego celu będą wykorzystywać różne formy i metody pracy, które chętni poznają na licznych kursach i szkoleniach organizowanych przez fundację.

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do zespołu Fundacji Dr Clown zachęcamy do kontaktu z koordynatorem olsztyńskich wolontariuszy, Martyną Łeczkowską, mailowo: martyna.leczkowska@drclown.pl lub telefonicznie: 600 954 810

Gelontologia to prawidłowe określenie terapii śmiechem. Na całym świecie terapia ta zyskuje coraz większą popularność. W Polsce program terapii śmiechem i zabawa od 1999 roku prowadzi Fundacja Dr Clown. Kolorowi clowni – terapeuci pracują w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjo-terapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam gdzie przebywają chore lub niepełnosprawne dzieci.

BRAK KOMENTARZY