Władze Giżycka wprowadzają sezonową płatną strefę parkowania

0
189

Radni Giżycka zdecydowali o wprowadzeniu stref płatnego parkowania. Na ulicach w pobliżu jeziora Niegocin – sezonowa.

Giżycko to jedno z najbardziej znanych turystycznych miejsc na mapie Polski. Co roku, w sezonie zjeżdżały tam tysiące osób z całego kraju, którzy chcieli wolny czas spędzić na jeziorach otaczających miasto. – Często dochodziło do takich sytuacji, że zmotoryzowani turyści urządzali sobie z naszych miejsc postojowych strzeżony parking – mówi burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz. – Widać, że dany samochód na obcych rejestracjach stał kilka dni, bo zbierał się już na nim kurz, czy ptasie odchody. Po jakimś czasie znikał. Turyści zostawiali auta nie na obrzeżach miasta, ale w centrum, i wypływali w rejs; wracali za parę czy więcej dni
Władze Giżycka postanowiły to uporządkować i zdecydowały o wprowadzeniu sezonowej płatnej strefy parkowania. – Chcemy w ten sposób wyeliminować praktykowany przez turystów proceder zostawiania na parkingach przy plaży czy w centrum aut na tydzień lub dłużej. To wynika z powodów organizacyjnych, a nie ekonomicznych.
Sezonowa strefa parkowania będzie obowiązywać od 1 maja do 30 września. W sezonie letnim pierwsza godzina parkingu w strefie będzie kosztowała 2 zł, druga godzina 2,40, a trzecia godzina – 2,80. Za czwartą i każdą kolejną trzeba będzie zapłacić 2 zł. Godziny płatnego parkowania w całorocznej strefie w Giżycku wyznaczono od 9 do 17. – Sezonowa strefa płatnego parkowania obejmie ulice: Nadbrzeżna, Olsztyńska, Unii Europejskiej, gen. Zajączka, Pl. Grunwaldzki, Warszawska, Kętrzyńskiego, Żeglarska. Obszar PP – parkingi przy ul. Kolejowej i Róży Wiatrów – informuje Małgorzata Kulas-Szyrmer, z biura promocji i polityki społecznej giżyckiego magistratu.

BRAK KOMENTARZY