Wizyta studyjna nad Welem partnerów z Niemiec

0
495

Delegacja wieloletniego partnera z Niemiec oparła się na nawiązaniu nowych kontaktów z osobami i podmiotami działającymi w zakresie ochrony pszczół.  

Uczestnicy wydarzenia odwiedzili Nadleśnictwo Lidzbark, Brodnicki Park Krajobrazowy, w którym można zobaczyć ul w od środka, Katedrę Pszczelnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.

Zaaranżowane zostało również spotkanie z przedstawicielami Departamentu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Andrzejem Goszką (prezesem Rejonowego Koła Pszczelarzy w Lidzbarku) i Krzysztofem Wieczorkiem (członkiem zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy).

Wizyta gości była przepleciona prezentacją nowych inwestycji w naszym województwie. Pierwszego dnia odwiedzili wieżę widokową nad Jeziorem Lidzbarskim oraz siedzibę Welskiego Parku Krajobrazowego, gdzie od ostatniej wizyty zmienione zostało zagospodarowanie terenu i rozwinęła się baza edukacyjna.

Z kolei w Lubawskim Centrum Aktywności Społecznej zaprezentowano wystawę „Kiedy sztygi stały – żniwa na ziemi lubawskiej”. Delegacja zwiedziła również Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, które od niedawna może pochwalić się nowoczesnym obiektem.

BRAK KOMENTARZY