Wieźli dzieci na wycieczkę uszkodzonymi busami

0
279

Policjanci z ogniwa ruchu drogowego nowomiejskiej komendy Policji niemal każdego dnia kontrolują autobusy i busy przewożące dzieci na wycieczki. W większości przypadków nie mają zastrzeżeń. Ale nie zawsze. 

policjanci ruchu drogowego w Nowym Mieście Lubawskim dokonywali zgłoszonej wcześniej kontroli dwóch busów przeznaczonych do przewozu osób. Busami tymi dzieci miały jechać na wycieczkę do miejscowości oddalonej od naszego miasta o kilka kilometrów.

Po przeprowadzonej kontroli w związku z licznymi usterkami technicznymi policjanci jednak nie dopuścili tych pojazdów do dalszej jazdy.

Busy posiadały niesprawne hamulce postojowe, w jednym z aut rozbity był klosz lampy zespolonej tylnej, auto miało obluzowane, uszkodzone elementy, które groziły odpadnięciem.

Samochody nie były wyposażone w gaśnice PPOŻ i trójkąty ostrzegawcze. W związku z tym policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów i nie dopuścili ich do dalszej jazdy.  Dzieci pojechały na wycieczkę z małym opóźnieniem ale już sprawnym autem.

BRAK KOMENTARZY