Wielu nietrzeźwych kierowców zatrzymano w długi weekend na warmińsko-mazurskich drogach

0
256

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Szczytno

W niedzielę (10.11.2019 r.) w gminie Jedwabno policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, którego tor jazdy sugerował, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 67-latek miał w organizmie prawie 0,9 promila alkoholu. Ponadto, dzień wcześniej mężczyzna został zatrzymany także do kontroli drogowej podczas której okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lipca 2020 r. Teraz sprawą mieszkańca gminy Jedwabno zajmą się śledczy ze szczycieńskiej Komendy. Pamiętajmy, że za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Działdowo

W sobotę (09.11.2019 r.) na ul. 11 Listopada patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej 27-letniego działdowianina kierującego pojazdem marki Opel Astra. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Tego samego dnia (09.11.2019 r.) na ul. Rydygiera policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault Megane. Za kierownicą pojazdu siedział 33-letni mieszkaniec Działdowa. Mężczyzna podczas kontroli miał ponad promil alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę i sporządzili dokumentację o ukaranie do sądu.

W sobotę (09.11.2019 r.) dzielnicowi z Rybna ujawnili nietrzeźwego 55 – letniego mieszkańca gm.Rybno który poruszał się ulicami Rybna pojazdem marki Renault Scenic. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 55 – latkowi prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

W poniedziałek (11.11.2019 r.) w miejscowości Mławka gm. Iłowo-Osada patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej mieszkańca Iłowa-Osady, który kierował samochodem osobowym marki VW Transporter. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego autem. Okazało się, że spożywał wcześniej alkohol. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument prawa jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Olsztyn

W sobotę (10.11.2019 r.) na ul. Sielskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki skoda. Od kierowcy było czuć silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u 22-latka ponad promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia (10.11.2019 r.) na ul. Dworcowej policjanci zatrzymali osobowego forda. Okazało się, że w orgazmie 47-letniej kierującej krążył blisko promil alkoholu.

Wczoraj wieczorem (11.11.2019 r.) policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący osobowym audi może być nietrzeźwy. Na ul. Dąbrowszczaków zauważyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 70-letni mężczyzna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Wszystkie trzy osoby straciły już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci w sobotę (09.11.2019 r.) po godz. 21.00 w Reszlu na ul. Jagiełły zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Golf. 31-letni mieszkaniec Reszla, wsiadł za kierownicę samochodu mając 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę (10.11.2019 r.) parę minut przed godz. 21.00 w Kętrzynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Renault Laguna. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości funkcjonariusze ustalili, że 54-letni kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w obu przypadkach uniemożliwili dalszą jazdę kierującym oraz zatrzymali prawo jazdy.

Giżycko

W dniu 9.11.2019 r. około godz: 22:30 w m. Miłki na stacji benzynowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 28-letni kierowca miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mieszkaniec gminy Wydminy nie posiadał uprawnień do kierowania i przewoził trzech pasażerów.

Drugi z uczestników ruchu drogowego, tym razem motocyklista został zatrzymany 10.11.2019 r. około godz: 12:00 w Giżycku na ul. 1-go Maja, przez innych uczestników ruchu drogowego. Jazda kierującego jednośladem wskazywała na to, że mężczyzna może być pod działaniem alkoholu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 47-latka. Okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu i posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Cyklista przewoził pasażerkę.

Elbląg

W miniony weekend (08/11.11.2019 r.) policjanci na ul. Mickiewicza w Pasłęku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy audi. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego, okazało się, że wsiadł za kierownicę  mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny kierowca po alkoholu został zatrzymany w Elblągu przy ulicy Browarnej. 34-latek jechał dostawczym volkswagenem mając ponad promil.

 

 

BRAK KOMENTARZY