Wielki sukces architektów

0
257

Praca Biura Architektów Gadomscy zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Baumit Life Challenge. To pierwszy raz, gdy w jednej z kategorii tego prestiżowego konkursu zwyciężył projekt z Polski.

Podczas Baumit Life Challenge co dwa lata przyznawane są nagrody najlepsze fasady Baumit w Europie. W tym roku w szranki stanęło ponad 300 prac z całej Europy.

Łącznie z Polski o laury konkurowało 36 obiektów. Jednak pierwszy raz to właśnie pracownia z naszego kraju pokonała konkurentów. W kategorii obiektów po renowacji jurorzy najwyżej ocenili Hospicjum Dziecięce Caritas w Olsztynie, przyznając mu tytuł Europejskiej Fasady Roku.

Hospicjum przy ul. Kromera działa od kwietnia 2021 roku. Obiekt – za zgodą Rady Miasta – Caritas kupił z 99-procentową bonifikatą.

Dla Biura Architektów Gadomscy to nie pierwszy laur za ten obiekt. W 2022 roku zdobyło Nagrodę Roku SARP. Rok później pracownia powtórzyła ten sukces, ale za zagospodarowanie terenu, na którym znajdował się dawny cmentarz ewangelicki w pobliżu kolejowego przystanku Olsztyn-Śródmieście.

BRAK KOMENTARZY