Wielki Dzień Pszczół w skansenie w Olsztynku

0
744
olsztynek.naszemiasto.pl

Zagroda przy Szkole ze wsi Pawłowo

8 sierpnia, godz. 11-14

 8 sierpnia w skansenie w Olsztynku po raz kolejny odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. Ten wyjątkowy dzień wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń o charakterze ekologicznym obchodzonych w Polsce. W tym roku będzie to szczególne święto, ponieważ  Muzeum zostało jednym spośród 13-stu zwycięzców konkursu grantowego “Z kujawskim pomagamy pszczołom”!

Akcja ma na celu wzrost świadomości ludzi o relacji między pszczołowatymi, a środowiskiem. Impreza odbędzie się w godz. 11:00-14:00 w zagrodzie Szkoły ze wsi Pawłowo oraz  w ogrodzie ziołowym przy Karczmie ze wsi Małszewo. Na odwiedzających skansen w tym dniu czeka wiele atrakcji. Będzie można poznać najpopularniejsze rośliny miododajne, zwiedzić ścieżkę edukacyjną bartnictwo-pszczelarstwo w towarzystwie pszczelarza, który wprowadzi w tajniki życia tych owadów. Nie lada wyzwaniem będzie zbudowanie sztucznych gniazd dla pszczół dziko żyjących. Wydarzenie stanie się dobrą okazją do zrobienia zapasów miodu na zimę oraz do zwiedzenia ziołowego ogrodu wspólnie z przewodnikiem. Dla najmłodszych przygotowano zagadki i kącik plastyczny, natomiast dla całych rodzin emocjonującą grę terenową poświęconą pszczołowatym. Dzięki niej będzie można wczuć się w rolę pięknej, puchatej pszczoły – obrostki, która szuka nowego domu. Nie zabraknie warsztatów, na których uczestnicy wspólnie zbudują ul do nowego ziołowego ogrodu.

Naukowcy szacują, że co trzecia łyżka pożywienia, która znajduję się na naszym stole została wyprodukowana dzięki pracy pszczół. Wielki Dzień Pszczół odbywa się od 2011 r.
w ramach programu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”.

Wstęp w tym dniu jest bezpłatny.

Więcej informacji o imprezie na stronie internetowej www.muzeumolsztynek.pl

BRAK KOMENTARZY