Wiele instytucji zadba o bezpieczeństwo podczas ferii na Warmii i Mazurach

0
552
Spotkanie dotyczące bezpiecznych ferii

W siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego miało miejsce spotkanie, podczas którego dokładnie omówiono sprawy związane z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych.

Jak co roku absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystającej z wypoczynku w województwie warmińsko-mazurskim. Pomimo iż tegoroczna zima nie przypomina tej z lat poprzednich, to jednak również inne zagrożenia musimy przewidzieć. Musimy szczególnie wzmóc naszą czujność, ponieważ dzieci i młodzież mają bogatą wyobraźnie i wobec braku śniegu, mogą im przychodzić do głowy inne pomysły – powiedział wojewoda Artur Chojecki.

Kuratorium przypomina, że każdy zorganizowany wypoczynek musi być do nich zgłoszony. Kiedy wypoczynek jest zarejestrowany, to wtedy Kuratorium jest w stanie go kontrolować. Każdy sygnał sygnał odnośnie jakiś nieprawidłowości jest badany i są podjęte odpowiednie działania. W okresie ferii na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, odbywać się będzie ponad 200 zorganizowanych form odpoczynku.

Służby mundurowe również są przygotowane, żeby zadbać o bezpieczeństwo

My jako policjanci będziemy skupiali się na kontrolach, przede wszystkim, autokarów, które będą przewoziły zorganizowane grupy młodzieży. Ponadto będziemy się skupiali na monitorowaniu głównych odcinków dróg, gdzie ten ruch może być wzmożony. Policjanci również będą uczestniczyli w przeróżnych spotkaniach z dziećmi, ale również z opiekunami i rodzicami, którzy swoje pociechy będą oddawali na taki zorganizowany wypoczynek – powiedział mł. insp. Mariusz Tański – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie

My o bezpieczeństwie pamiętamy nie tylko podczas ferii, ale również przez cały rok.  W zeszłym roku otworzyliśmy osiem salek edukacyjnych, w których kształcimy dzieci na tematy związane z bezpieczeństwem. Prowadzimy również działania prewencyjne związane z kontrolą obiektów, w których dzieci i młodzież wypoczywają. Sprawdzamy, czy taki obiekt spełnia warunki bezpieczeństwa. Każdy kto ma jakieś  zastrzeżenia do danego obiektu, może to do nas zgłosić i wtedy reagujemy na takie sygnały – mówił st. bryg. Michał Kamieniecki – Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie

Oczywiście wszystkie zgłoszone miejsca wypoczynku są również badane przez przedstawicieli sanepidu, którzy sprawdzają czy m.in. pod względem dostępu do higieny i opieki medycznej, takie miejsca są odpowiednio przygotowane.

W tym roku 214342 uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego udało się na ferie.

Fotorelacja:

 

BRAK KOMENTARZY