Więcej autobusów przegubowych na obciążonych liniach w Olsztynie

0
43

W związku z rozpoczęciem roku roku szkolnego i wzrostem liczby pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej oraz na podstawie prowadzonych analiz wykorzystania poszczególnych kursów, ZDZiT w Olsztynie z dniem 14 września 2020 r. wprowadza korektę w rozdysponowaniu pojazdów o zwiększonej pojemności (przegubowych).

Autobusy przegubowe obsługujące dotychczas kursy, na których liczba pasażerów utrzymywała się w granicach aktualnie dopuszczalnych dla pojazdów o mniejszej pojemności (obostrzenia związane z Covid-19), zostaną skierowane do realizacji najbardziej obciążonych kursów.

Powyższa zmiana ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróży pasażerów, przy uwzględnieniu nadal obowiązujących ograniczeń liczby pasażerów, opisanych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Od początku września i powrocie obowiązywania rozkładu jazdy „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)” zdecydowana większość linii komunikacyjnych kursuje z maksymalną możliwą częstotliwością. Do dyspozycji pasażerów pozostaje jest także maksymalna liczba autobusów przegubowych, które są w bieżącej eksploatacji operatora wewnętrznego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ