Wichury i burze nad Warmią i Mazurami

0
210
– Już blisko 250 interwencji strażaków na Warmii i Mazurach po przejściu burz – informowali strażacy nad ranem 11 lipca.
To nie było spokojne popołudnie i noc na Warmii i Mazurach. Zgodnie z prognozami meteorologicznymi przez nasze województwo przetoczył się potężny front burzowy. Strażacy do godziny 7:00 (11.07.2024) interweniowali w związku z burzami aż 243 razy.
-W przeważającej mierze interwencje związane były z usuwaniem powalonych drzew i konarów na jezdnie i chodniki, a w drugiej kolejności wypompowywaniem wody z zalanych budynków, dróg i posesji – informuje Grzegorz Różański, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.
W miejscowości Siemiany – pow. iławski organizatorzy obozu harcerskiego podjęli decyzję o ewakuacji 445 dzieci i 50 osób personelu tuż przed nadciągającą nawałnicą.
W Olsztynie na ul. Plażowej drzewo na 25-letniego mężczyznę przewróciło się drzewo. Mężczyznę spod drzewa wydobyły osoby postronne, trafił do szpitala. Również w Olsztynie przy ulicy Smętka drzewo powaliło się na trzy zaparkowane samochody. Na szczęście w pojazdach nikt nie przebywał.
Działania strażaków po przejściu burz w woj. warmińsko-mazurskim nadal trwają. Zgodnie z prognozami synoptyków, dziś przez nasz region również mogą przetoczyć się burze.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ