Wichura zaatakowała region

0
541

Powyrywane drzewa, uszkodzone samochody – tak wyglądał atak wichury nad Warmią i Mazurami. W piątek wiatr ma znów być silny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już dzień wcześniej wydał ostrzeżenia przed wichurami i burzami. – Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 45 km na godz., w porywach do 80 km na godz. – czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie zostało wydane dla kilkunastu powiatów, m.in.: bartoszyckiego, działdowskiego, iławskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego, ostródzkiego i szczycieńskiego.

Przewidywania synoptyków spełniły się z nawiązką. Groźnie zaczęło być m.in. na trasie z Nowego Miasta Lubawskiego do Ostródy. Tam wichurze towarzyszyły opady gradu. Natomiast przed godz. 15 burza z wichurą uderzyły w Olsztyn. Wiatr wiał z prędkością aż około 100 km/h. Ulice miasta zamieniły się w rwące potoki. Wiatr wyrywał drzewa, tak jak w Parku Kusocińskiego. W innych miejscach konary drzew spadały na zaparkowane samochody. – Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa​ informuje o ok. 170 interwencjach na terenie województwa związanych
z wiatrołomami, bez osób poszkodowanych – czytamy w komunikacie Krzysztofa Guzka, rzeczniczka wojewody przesłanego przed godz. 18.

BRAK KOMENTARZY