Weronika Stapel Mistrzynią Województwa w strzelaniu z karabinu pneumatycznego

0
620
Autor zdjęć: Weronika Stapel

Weronika Stapel z Bartoszyc została mistrzynią województwa w konkurencji karabin pneumatyczny w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej.

Mistrzostwa składały się z 4 etapów: Pierwszy odbył się 11 października br.  w Kaczorach pod Ostródą. Weronika zdobyła w nim I miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny. Drugi  etap odbył się 24 października w Jezioranach. Weronika zdobyła w nim 1 miejsce. Etap trzeci odbył się w Iławie 15 listopada. Weronika zdobyła w nim 8 miejsce. Ostatni etap mistrzostw odbył się w Ornecie 28 listopada . W konkurencji karabin pneumatyczny Weronika zdobyła II miejsce i tym samym w klasyfikacji ogólnej w tej konkurencji zdobyła I miejsce w województwie.

W mistrzostwach uczestniczyło 45. zawodników z 15 zespołów. Przebiegły one w serdecznej i koleżeńskiej atmosferze i zakończyły coroczne zmagania miłośników strzelectwa z naszego województwa.

Jest to dla mnie duży sukces, mierzyłam się z dużym gronem starszych i bardziej doświadczonych ode mnie zawodników- powiedziała Weronika.

-Wraz z drużyną w składzie: Kinga Dryzelenko, Julia MIkołap, Damian Wolszczak, udało nam się wywalczyć wysokie 6-te miejsce, co uważam za dobry wynik.

-Chciałabym podziękować moim trenerom: Panu Jarosławowi Puszko , dzięki któremu zaczęłam swoją przygodę ze strzelectwem oraz Panu Dariuszowi Wojczulanisowi z Lidzbarka Warmińskiego, dzięki któremu mam możliwość startowania w tylu imprezach, obaj trenerzy nauczyli mnie wiele i to także ich sukces.

W mistrzostwach uczestniczył również brat Weroniki Mateusz Stapel. W klasyfikacji generalnej ze swoją drużyną zdobył 10 miejsce.

Weronika i Mateusz reprezentowali KS LOK ,,Warmiak’’z Lidzbarka Warmińskiego.