Wernisaż Elżbiety Bonieckiej-Milowicz

0
3249

03.11 w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie odbył się wernisaż prac Elżbiety Bonieckiej-Milowicz, który był zarazem ukoronowaniem 35 lecia pracy artystycznej malarki. Wernisaż zatytułowany był „Empiria”.

Wystawa, która przyciągnęła rzesze fanów twórczości Elżbiety Bonieckiej-Milowicz rozpoczęła się o godzinie 18 w olsztyńskiej Galerii BWA. Podczas przywitania artystka podziękowała przybyłym na spotkanie oraz wręczyła pamiątkowe parasole, własnego projektu, dla osób, które przysłużyły się do powstania jej prac oraz zorganizowania wernisażu z okazji 35 lecia pracy Elżbiety Bonieckiej-Milowicz. – Mam to szczęście że praca jest zarazem moją pasją. Maluję, rzeźbię oraz projektuję wnętrza więc nie narzekam na brak zajęć- mówiła autorka. Podczas wystawy można było zobaczyć najlepsze pracę w dotychczasowym dorobku malarki m.in. „Czerwona Panorama”, „ Tryptyk Jesienny”.  Elżbieta Boniecka-Milowicz jest również autorką odlanej z brązu makiety olsztyńskiej starówki która znajduję się na Rynku Starego Miasta. – Najbardziej denerwuję mnie białe płótno. Nie jestem osobą która tworzy do końca zamierzony obraz tylko mam pomysł który się tworzy w trakcie powstawania.– mówiła nam Elżbieta Boniecka-Milowicz. Za swoją działalność artystyczną autorka została odznaczona w 2012 roku medalem „Zasłużony dla Polskiej Kultury” przez Ministra Kultury. Swoje prace wystawiała m.in. w Kanadzie, Francji, Anglii, Portugalii, w Niemczech , Szwecji, Włoszech, Danii.- Nigdy nie wiem czy obraz jest skończony. Nawet jeśli uznam że to koniec później widze że mogłabym coś jeszcze poprawićtwierdzi artystka– Jakie  plany na przyszłość ma  Ewa Boniecka-Milowicz? – Dopóki nie wypadnie mi pędzel z ręki to dalej będe tworzyć. Do tego projektowanie wnętrz, rysowanie ale malarstwo zawsze będzie mi towarzyszyć.

Elżbieta Boniecka – Milowicz urodziła się 6 marca 1956 r. w Gdańsku. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Malarstwa uczyła się pod kierunkiem prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Dyplom obroniła w 1982 r. Obecnie mieszka i tworzy w Olsztynie  Od 2005 r. należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia “Areszt Sztuki”, a także do grupy artystycznej “Try’kot”. Związana również z Europejskim Art Museum. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i projektowaniem wnętrz. Miesza ze sobą różne techniki, stosuje farbę olejną, laserunek, akwarelę, suchy pastel oraz ołówek. Tematy poruszane przez artystkę: wszystko, co nas otacza i integralnie łączy się z przyrodą.

Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY