We własnym ringu.W Świątkach odbył się drugi turniej bokserski “Równe Szanse”

0
5282

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Świątkach po raz drugi odbył się turniej bokserski „Równe Szanse”. Turniej ten był bardzo prestiżowy, ponieważ zawodnicy boksowali na zupełnie nowym i w pełni profesjonalnym… własnym ringu.

-To już jest drugi turniej organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Junior Boks Świątki. My mamy wielkie osiągnięcia, jeżeli chodzi o boks, ponieważ mamy pięciu medalistów Mistrzostw Polski, także jest czym się chwalić. Gmina wspiera klub bokserski, ponieważ dzięki temu dzieciaki mają co robić, mogą poćwiczyć, poruszać się, zamiast siedzieć przy komputerze – powiedział Sławomir Kowalczyk, Wójt Gminy Świątki.

Na początku odbyło sie kilka walk pokazowych, jednak bokserzy walczyli na poważnie. Pomimo tego, iż te walki nie były oceniane przez sędziów, to rywalizacja była bardzo zacięta i nikt nie chciał odpuścić. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak kiedy wystartował turniej. Wzięło w nim udział 24 bokserów i bokserek z 9 klubów. Wśród uczestników przeważali zawodnicy z klubu ze Świątek.

-Klub UKS Junior Boks Świątki istnieje już od czterech lat. Zadzwoniłem do Pani Dyrektor i zapytałem się, czy w Świątkach jest UKS, bo chciałbym otworzyć sekcję bokserską. Pani Dyrektor wykazała zainteresowanie i w ciągu miesiąca powstał klub. Obecnie w klubie trenuje około 30 osób. Mamy dwie grupy, które zostały wybrane na podstawie umiejętności i wieku. Teraz planujemy otworzyć jeszcze jedną grupę, dla najmłodszych dziecipowiedział trener UKS Junior Boks Świątki, Karol Tuchewicz

Świątkowski turniej nosi  nazwę „Równe szanse” z dwóch powodów. Po pierwsze tak nazywa się Fundacja Sportowa, którą prowadzi Dariusz Michalczewski. Ten niegdyś znakomity bokser bardzo wspiera zawodników z UKS Junior Boks Świątki m.in. ufundował wybranym bokserom stypendia sportowe. Drugi powód jest taki, że trenerzy chcą po prostu wyrównać szansę pomiędzy zawodnikami ze wsi i tymi z miasta.

Robert Kluge, pułkownik w stanie spoczynku BOR, który był obecny na gali stwierdził, że wysiłek fizyczny powinien być bardzo ważny dla młodych ludzi- To jest jedyna szansa na to, żeby w takich małych miejscowościach, młodzież nie zwariowała. Ja rozumiem czasy komputerów, ale jak to nie będzie poprzedzone, jakimś wysiłkiem fizycznym to skończy się to dla nich źle. Taki młody człowiek może sobie postawić, za cel np. Mistrzostwo Olimpijskie i dążyć, żeby ten cel osiągnąć.

Wszyscy walczący zawodnicy zgodnie mówili, że organizacja gali stała na bardzo wysokim poziomie. Po walkach podkreślali, że poziom przygotowania przeciwników do startu w gali był naprawdę naprawdę znakomity i żeby wygrać trzeba było się sporo napracować. Wiadomo, że zwycięzca mógł być tylko jeden, ale każdy z uczestników pokazał sporo  serca do walki i sportowej rywalizacji w ringu. Podczas gali nie brakowało spektakularnych nokdaunów, ale także i niezwykle wyrównanych walk, w których o zwycięstwie decydowały przyznane przez sędziów punkty. Warto zaznaczyć, że turniej odbywał się na nowym ringu bokserskim. W województwie warmińsko-mazurskim są tylko dwa ringi i jeden z nich znajduje się właśnie w Świątkach.

Wyniki gali boksu w Świątkach:

Walka / 47 kg  młodzik:

Czmur Emilia ( PIRS Olsztyn) vs Reczko Kamil (Boxing Sokółka) 0:3

Walka / 57 kg młodzik:

Kacpura Eryka(PIRS Olsztyn) vs Kruczowska Natalia (Boxing Sokółka) RSC I runda

Walka / 66kg kadeci:

Skrzypkowska Katarzyna (UKS JUNIOR Świątki) vs Grabisz Martyn (Niedźwiedź Kętrzyn) 3:0

Walka / 54 kg junior:

Zych Zuzzanna (UKS JUNIOR Świątki) vs Asamowicz Róża (Boxing Sokółka) 2:1

Walka /  46 kg młodzik:

Bujalski Nikodem (Tygrys Elbląg) vs Wiśniewski Seweryn (Boxing Sokółka) RSC I runda

Walka / 66 kg młodzik:

Naklicki Adam (UKS Junior Świątki) vs Gumkowski Norbert (Boxing Sokółka) RSC I runda

Walka / 46 kg młodzik:

Pietryn Kacper (Niedzwiedź Kętrzyn) vs Kalwara Dawid (UKS JUNIOR Świątki) 1:2

Walka / 69 kg kadet:

Kiński Nikodem (UKS Świątki) vs Koszela Mateusz (PIRS Olsztyn) RSC II runda

Walka / 75 kg junior:

Walczak Patryk (Wisła Tczew) vs Piotrowski Szymon (Niedźwiedź Kętrzyn) 2:1

Walka / 75 kg junior:

Stefański Szymon (Wisła Tczew) vs Kotlewski Jakub (Beniaminek Starogard Gdański) 0:3

Walka / 81 kg junior:

Wrzosek Krzysztof (UKS JUNIOR Świątki) vs Sienkiewicz Arkadiusz (Zatoka Braniewo) 0:3

Walka / 75 kg senior:

Stempniewski Sylwester (Tygrys Elbląg) vs Kuleńko Tomasz (Mazur Ełk) 3:0

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY