Warmia i Mazury po raz ostatni goszczą marszałków województw

0
752
Marszałek Gustaw Marek Brzezin rozpoczynał Konwent w Olsztynie

W czwartek 28 listopada w Rynie rozpocznie się III posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP na Warmii i Mazurach. Marszałek Gustaw Marek Brzezin przewodnictwo odda Władysławowi Ortylowi, marszałkowi województwa podkarpackiego. Konwent rozpocznie się o godz. 14.00 w hotelu Zamek Ryn.

Ideą wydarzenia jest wspieranie polityki rozwojowej i społecznej w regionach. W jego skład wchodzą marszałkowie wszystkich województw, a posiedzenia odbywają się na terenie województwa, którego marszałek aktualnie przewodniczy konwentowi. Do końca 2019 roku przewodnictwo sprawuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

– Gościliśmy szefów regionów w lipcu w Olsztynie, w październiku w Ostródzie, teraz będziemy obradować w Rynie – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin– To ważne spotkania, oprócz spraw bieżących, dyskusji o wykorzystaniu funduszy i przygotowań do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej zapraszamy na rozmowy także przedstawicieli administracji rządowej. Wszyscy potrzebujemy informacji dotyczących przyszłości regionów. Jako gospodarze na miejsca obrad wybieraliśmy miejsca na tyle atrakcyjne, aby nasi goście zechcieli do nas wracać, po wypoczynek, po relaks, prywatnie i z rodzinami i zachęcać do tego mieszkańców innych regionów.

Dyskusje w Rynie toczyć się będą wokół następujących tematów:

– Wielkie Jeziora Mazurskie w polityce rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego,

– działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych w obszarze dyplomacji ekonomicznej oraz możliwości współpracy z samorządami regionalnymi,

– cyberbezpieczeństwo – jego znaczenie w dzisiejszym świecie w aspekcie zadań realizowanych przez samorządy województw,

– koncepcja regionalizacji ochrony zdrowia i inne postulaty trzeciej fali samorządności,

– wdrażanie usług opiekuńczych w formie teleopieki,

– przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Państwowego Instytutu Badawczego, Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Solidarnści Międzypokoleniowej i Samopomocy Sąsiedzkiej oraz Federacji Polskich Banków Żywności.   

BRAK KOMENTARZY