Wakacyjne koncerty edukacyjne w filharmonii

0
187
Fasada budynku Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie

Repertuar opiera się o tance z różnych części świata, m.in Czardasz, Walc Czajkowskiego, Polki Straussa, ale również polskie tańce narodowe m.in „Polonez” Kilara, „Krakowiak” Wieniawskiego.

W programie zapoznanie dzieci ze specyfiką brzmienia i różnych sposobów wydobywania dźwięków z instrumentów.

27.08.2022 (sobota) godz. 18.00 sala koncertowa filharmonii
Spektakl baletowy o historii polskich dzieci syberyjskich – „Młody Duch Tańca”

Sto lat temu rząd Japonii przyjął na swoje terytorium blisko 900 polskich sierot z Syberii, ratując je od niechybnej śmierci. „Polskie dzieci syberyjskie” to fragment baletowej opowieści o tej wzruszającej historii zakończonej szczęśliwym powrotem dzieci do niepodległej Polski. Historia, o której każdy Polak powinien usłyszeć!

Wiesław Dudek – pomysłodawca i główny realizator „Dzieci Syberyjskich”, a co najważniejsze Ambasador Polskiej Kultury, prywatnie mąż sławnej na świecie japońskiej tancerki Shoko Nakamury w swojej edukacyjnej międzynarodowej pracy projektowej „Młody Duch Tańca” łączy kulturę polską i japońską w wyjątkowych spektaklach baletowych. „Dzieci Syberyjskie” to fragment historii, ukazującej połączonych w działaniu dla dobra dzieci, Polaków i Japończyków. „Dzieci Syberyjskie” to opowieść o bezinteresownej przyjaźni, pomocy, miłości ponad jakimikolwiek podziałami.

28.08.2022 (niedziela) godz. 18.00 sala koncertowa filharmonii
Jubileuszowa Gala Baletowa z okazji 5-lecia projektu „Młody Duch Tańca” w wykonaniu młodych artystów z Polski i Japonii oraz zaproszonych gości specjalnych.

„Młody Duch Tańca” od pięciu lat gości na polskich scenach zdobywając aplauz widowni oraz uznanie krytyków, dwukrotnie występował na deskach teatrów w Japonii (Tokio, Osaka, Kyoto) gdzie publiczność nagradzała młodych artystów gromkimi brawami.

BRAK KOMENTARZY