W Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach oddano do użytku dwa oddziały po modernizacji

0
4100

Nowy rok rozpoczyna się bardzo dobrze dla szpitala w Bartoszycach. W szpitalu im. Jana Pawła II od wczoraj funkcjonuje zupełnie nowy oddział nefrologiczny oraz stacja dializ, które zostały gruntownie zmodernizowane.

Jak powiedział doktor Krzysztof Plaziński, zastępca Koordynatora Oddziału oddzielona została stacja dializ od samego oddziału. – Był to jeden z wymogów, który przyświecał całej idei tego remontu. Jesteśmy po wymianie wszystkich instalacji, modernizacji wyposażenia, wymianie umeblowania. Zmodernizowany oddział i stacja dializ to oczywiście lepsze warunki pracy dla całego personelu, jak i dla pacjentów.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla szpitala w Bartoszycach. Już za kilkadziesiąt godzin otwarty zostanie zupełnie odnowiony oddział Chirurgii Ogólnej Małoinwazyjnej, który przed modernizacją był w bardzo złym stanie – powiedział dyrektor szpitala Sławomir Wójcik. – To był jeden z najgorzej wyglądających oddziałów i należał mu się remont, który zrobiliśmy w 3 miesiące. Był to remont kapitalny. Wszystkie instalacje są wymienione, cała infrastruktura, meble, łóżka wszystko jest nowe. Zakończyliśmy go kilka dni temu i teraz trwają prace porządkowe. Pacjenci na nowy oddział mają być przyjmowani już od najbliższego poniedziałku.

Modernizacje szpitala w Bartoszycach zostały sfinansowane praktycznie w całości z budżetu powiatu i jak powiedział Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki, medycyna od początku była dla niego priorytetem. – Jak zostałem starostą 6 lat temu, to inny kolega starosta powiedział mi, że mam 3 zadania – po pierwsze szpital, po drugie szpital, po trzecie szpital. Teraz tę dewizę staram się realizować rok rocznie.  Powiat wyłożył praktycznie 100% na modernizację tych oddziałów. 

Zobacz relację wideo:

Fotogaleria

BRAK KOMENTARZY