W Różnowie grali i bawili się w terenie

0
4512

Stowarzyszenie Warmińska Wieś oferuje mieszkańcom Różnowa(gm.Dywity) wiele ciekawych atrakcji. Tym razem przyszedł czas na grę terenową z wyzwaniami – „Różnowskie Legendy”, przeznaczoną dla wszystkich mieszkańców, sąsiadów, przyjaciół i znajomych.

W sobotę (20.08), każdy, kto był w Różnowie mógł dowiedzieć się wiele o historii tego miejsca, a nawet „cofnąć w czasie”. Wszystko za sprawą gry terenowej – „Różnowskie Legendy”. Uczestnicy mogli spotkać założyciela wsi, Jana z Łajs, który w 1354 roku otrzymał przywilej lokacyjny wsi Różnowo. Ponadto grający w grę spotkali zrozpaczoną rusałkę, której osuszono jezioro i potrzebuje pomocy, a także wesołego karczmarza, silnego kowala, piękne panny młode i wojowniczą babę pruską. Wszystkie spotkania były poprzeplatane różnymi wyzwaniami dla uczestników. Taka gra jest doskonałą okazją do poznania historii miejsca, w którym się żyje na co dzień. – Mieszkamy w Różnowie od 9 lat, przenieśliśmy się z Olsztyna i niczego nam tu nie brakuje do szczęścia. Mówiła podczas gry Anna Bakuła. –  O grze dowiedzieliśmy się od znajomych. Przyjechaliśmy tu razem z naszymi gośćmi z Rudy Śląskiej. Plany mieliśmy inne, ale w związku z grą postanowiliśmy je zmodyfikować. Oczekujemy świetnej zabawy i poznania dalszych sąsiadów. Sobotnią imprezę w Różnowie zakończyło wspólne ognisko.

Stowarzyszenie dba o mieszkańców

Stowarzyszenie Warmińska Wieś działa w Różnowie już 9 lat i robią wiele imprez i inicjatyw, zarówno dużych, jak i małych, dla całej gminy. Aktualnie w stowarzyszeniu działa około 15 osób. – Jest to praca opierająca się o wolontariat. Powiedziała prezes zarządu, Monika Kur-Rydzewska. ­– Staramy się słuchać siebie nawzajem i realizować takie pomysły, oczywiście w granicach naszych możliwości i finansowych i czasowych. Projekt „Mała ojczyzna, wielki świat”, w ramach którego organizowana była gra terenowa, jest efektem pracy całego stowarzyszenia. Chętni wolontariusze podzielili się różnymi krajami, którymi się interesują lub w nich mieszkali i organizują wydarzenia z nimi związane. Wcześniej motywem przewodnim imprez były Hiszpania, Grecja, a teraz jest Polska, a dokładniej – Różnowo. Każde ze spotkań ma inny charakter. Podczas spotkania hiszpańskiego, były warsztaty flamenco, a podczas greckiego – nauka tańców w kręgu i warsztaty kulinarne. Gra terenowa „Różnowskie Legendy” jest motywem przewodnim spotkania polskiego. – Stowarzyszenie Warmińska Wieś ma wiele innych inicjatyw na swoim koncie. Dodała Monika Kur-Rydzewska. – Wybudowaliśmy skate-park, oprócz tego duże imprezy, np. dwa lub trzy biegaliśmy w ramach akcji „Polska biega”, mieliśmy „Różnowskie Euro”, podczas olimpiady, zorganizowaliśmy swoją wersję i wiele innych tego typu imprez. Stowarzyszenie również odpowiada za dwa duże projekty w Różnowie. Jeden polegał na nagraniu filmu animowanego przez grupę młodzieży, a drugi projekt zakończył się pod koniec ubiegłego roku i był to teledysk muzyczny.

Fotogaleria

BRAK KOMENTARZY