W Oranżerii zagościła wiosna – wystawa fotografii Marka Kojro

0
659

W ubiegłą sobotę, 17 marca Oranżeria Kultury zaprosiła na wystawę fotografii Marka Kojro pt. „Przebudzenie wiosny na Warmii”. Wystawa zapoczątkowała różnorodne wydarzenia edukacyjno-kulturalne, których tematem przewodnim będzie cykliczność życia.

Na wystawę złożyło się ponad 30 wielkoformatowych wydruków fotograficznych pokazujących różnorodne oblicza warmińskiej wiosny. Są tam burzowe chmury, przedwiośnie, słoneczne pola i ciepłe, czerwcowe poranki. Fotografie pokazują krajobrazy typowe dla naszego regionu, uchwycone w niezwykłych momentach i przy sprzyjającym świetle. Wszystkie wykonane zostały na Warmii, głównie w okolicach Olsztyna.

Marek Kojro jest fotografem amatorem, ale nie sposób odnieść wrażenia, że doskonale opanował warsztat i jego prace mogą konkurować z pracami uznanych twórców. Zachwycają swoją dojrzałością i wrażliwością oraz idealnym wyczuciem momentu uchwyconego w kadrze. Na spotkaniu poznaliśmy kulisy ich powstawania. Uchwycenie tak cennych momentów często możliwe jest jedynie o wczesnych godzinach rannych, kiedy wschodzące słońce daje przyjemne światło i tworzy niezwykłe widoki. Publiczność interesowały także historie powstania konkretnych fotografii oraz miejsca w których zostały wykonane.

Wystawę „Przebudzenie wiosny na Warmii” można będzie oglądać obejrzeć do 25 kwietnia 2018 roku.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY