UA-55659717-1
poniedziałek, wrzesień 26, 2022
W Olsztynie wybudują nową siedzibę straży pożarnej

W Olsztynie wybudują nową siedzibę straży pożarnej

0
318

Nowa siedziba straży pożarnej w Olsztynie ma powstać przy ul. Witosa.

W Olsztynie strażackie wozy bojowe z załogami stacjonują w dwóch miejscach: w jednostce nr 1 przy al. Niepodległości, gdzie mieści się też komenda miejska i wojewódzka, i przy ul. Marii Zientary-Malewskiej, od 1992 r. jest tam jednostka nr 2.

Jednak Olsztyn przez ostatnie lata znacznie się powiększył. Najwięcej mieszkańców przybyło w południowej części miasta, gdzie rozbudowały się osiedla Pieczewo i Jaroty. W razie potrzeby w tej części miasta działania zawodowych strażaków wspiera m.in. Ochotnicza Straż Pożarna z Bartąga.

W Olsztynie strażackie wozy bojowe z załogami stacjonują w dwóch miejscach: w jednostce nr 1 przy al. Niepodległości, gdzie mieści się też komenda miejska i wojewódzka; przy ul. Marii Zientary-Malewskiej, od 1992 r. jest tam jednostka nr 2.

Jednak Olsztyn przez ostatnie lata znacznie się powiększył. Najwięcej mieszkańców przybyło w południowej części miasta, gdzie rozbudowały się osiedla Pieczewo i Jaroty. Mieszka tam teraz około 60 tys. osób, czyli jedna trzecia olsztynian.

W razie potrzeby w tej części miasta działania zawodowych strażaków wspiera m.in. Ochotnicza Straż Pożarna z Bartąga. A pracy jest dużo.

Stąd pomysł strażaków, by na południu Olsztyna powstała trzecia baza. Wskazano już lokalizację.  To jedna z nieruchomości przy ul. Witosa. Ze swojej strony ratusz wydał pozwolenie na budowę. Miasto zamierza wesprzeć strażaków wraz z zainteresowanymi gminami: Stawigudą, Purdą i władzami Olsztynka. Ze swojej strony Olsztyn dołoży 60 tys. zł, a reszta gmin po 30 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY