W Olsztynie uczczą pamięć Mariana Bublewicza

0
112

Gdyby żył, świętowałby w tym roku 70. urodziny. Olsztyński Klub Motorowy kolejny raz organizuje rajd upamiętniający jednego z najlepszych kierowców rajdowych, Mariana Bublewicza.

Jest rajdowym symbolem stolicy Warmii i Mazur. Fani sportów motorowych doskonale pamiętają jego świetne starty przełomu lat 80. i 90. Przed nami trzecia edycja upamiętniającego Mariana Bublewicza rajdu Replica & Classic.

– To towarzysko-sportowe spotkanie przeznaczone jest zarówno dla amatorów jak i zawodowców – mówią organizatorzy wydarzenia. – Poprzednia edycja ściągnęła fanów “Bubla” z różnych zakątków kraju.

Bazą wydarzenia będzie Zajezdnia Trolejbusowa przy ul. Knosały. Stamtąd wystartuje rajd, tam będzie miał metę i uroczyste zakończenie wraz ze spotkaniem z ludźmi moto-sportu, którzy kiedyś mieli przyjemność współpracować z Bublewiczem.

Rajd podzielony jest na trzy klasy: classic (samochody, które modelowo debiutowały do końca 1991 roku), auta współczesne (debiut po 1992 roku) oraz sport (zawodnicy z licencją kierowcy sportu samochodowego, bez względu na wiek auta, którym startują). Zaplanowana trasa przejazdu to 122 kilometry (w tym sześć km prób sprawnościowych) po asfalcie i polbruku oraz test z zakresu wiedzy o karierze sportowej Mariana Bublewicza.

Harmonogram wydarzenia (sobota, 22 sierpnia):
– 9:00 odprawa,
– 9:45 start pierwszej załogi,
– 16:30 meta pierwszej załogi,
– 18:00 rozdanie nagród i uroczysty wieczór pamięci Mariana Bublewicza.

Przez cały dzień wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa osobistych rajdowych pamiątek po Mistrzu.

Marian Bublewicz był wicemistrzem Europy w rajdach samochodowych w 1992 roku, siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. Zmarł w 1993 roku w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku podczas Zimowego Rajdu Dolnośląskiego.

BRAK KOMENTARZY