W Olsztynie powstanie Szpitalny Kliniczny Oddział Ratunkowy

0
793
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

1 czerwca na briefingu prasowym o projekcie poinformowali marszałek Gustaw Marek Brzezin, dyrektor szpitala Irena Kierzkowska i wicemarszałek Marcin Kuchciński.

– Dzięki konsekwentnym staraniom zarządu województwa do skutku dojdzie teraz jedna z najważniejszych inwestycji szpitalnych, a także jedna z najważniejszych w regionie w ogóle – mówił marszałek Brzezin. – Szacunkowa wartość projektu to blisko 78 mln zł. Uzyskaliśmy dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 65 mln zł. Cieszymy się, że w oczywisty sposób strategiczny charakter tej inwestycji zyskał taką rangę również w oczach oceniających wnioski. Zapewniamy wkład własny w wysokości 13 mln zł.

Projekt zakłada rozbudowę budynku szpitalnego o południowe skrzydło połączone z budynkiem głównym szpitala oraz budynkiem bloku operacyjnego. Powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 3,5 tys. m kw. Do sprawnego ratowania życia na Warmii i Mazurach.

– To szczęśliwy dzień dla szpitala, bo to też bardzo dobrze przemyślana inwestycja i potrzebna w turystycznym regionie, który odwiedza tylu gości – mówiła dyrektor Irena Kierzkowska.

Autorzy wniosku podkreślaja rolę inwestycji w natychmiastowym działaniu w przypadkach wystąpienia zdarzeń masowych, przy dużym odsetku wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, jednym z najwyższych wskaźników wypadkowości w rolnictwie, przy licznych akwenach i kąpieliskach, a także przy bogatym i stale rozrastającym się kalendarzu znanych wydarzeń przyciągających tłumy uczestników.

– Zatrudnię wszystkich chętnych do pracy w ratownictwie i chcących się kształcić w tym kierunku, bo ratownictwo medyczne to trochę niechciane dziecko systemu, a studenci niechętnie wybierają tę specjalizację – mówiła dyrektor Kierzkowska. – Liczę, że nowoczesne miejsce, dobrze skomunikowane ze szpitalnym oddziałem ratunkowym i lądowiskiem dla helikopterów będzie służyć pacjentom, a także przyszłej kadrze medycznej.

 W projekcie przewidziano pomieszczenia na:
– Szpitalny Kliniczny Oddział Ratunkowy,
– Oddział Kliniczny Ortopedii, Traumatologii i Chirurgii Kręgosłupa,
– Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

BRAK KOMENTARZY