W Olsztynie nietrzeźwy skuterem wodnym doprowadził do kolizji na jeziorze

0
163

Niestety, mimo wielu apeli płynących z różnych stron wciąż nie brakuje tych, którzy w lekceważący sposób podchodzą do zasad bezpieczeństwa i przepisów prawa, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą.

Olsztyńscy wodniacy interweniowali wobec nietrzeźwego 33-letniego kierującego skuterem wodnym, który doprowadził do kolizji z żaglówką na Jeziorze Ukiel.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji z udziałem dwóch jednostek pływających na Jeziorze Ukiel. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 33-letni kierujący skuterem wodnym nie zachował należytej ostrożności i uderzył w żaglówkę, którą płynęło dwóch mężczyzn. Natychmiast na miejscu pojawiły się służby. Ratownicy WOPR-u, którzy byli pierwsi na miejscu wyciągnęli z wody 33-latka i jego 19-letnią pasażerkę. Natomiast olsztyńscy wodniacy wydobyli z wody na swoją łódź jednego z mężczyzn pływających żaglówką. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli wyposażeni w podstawowe środki bezpieczeństwa jakim były kapoki. 19-latce udzielono pomocy medycznej, ale ostatecznie nie wymagała ona hospitalizacji.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 33-letni kierujący skuterem wodnym był nietrzeźwy. W jego organizmie krążył ponad jednej promil alkoholu. Mężczyzna posiadał uprawnienia do pływania tego typu jednostkami.

33-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji na wodzie.

BRAK KOMENTARZY