W Mrągowie otwarto nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią

0
6272
Grupowe zdjęcie z ceremonii otwarcia boiska

W Mrągowie otwarto nowe, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Boisko znajduje się przy stadionie miejskim, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa czwartoligowa Mrągowia Mrągowo.

Budowa nowego boiska ruszyła w Mrągowie jesienią poprzedniego roku. W 2007 roku przeprowadzona została modernizacja dolnej płyty. Po długim oczekiwaniu wyrosła tam trawa, jednak boisko nie dawało się praktycznie do użytku przez zawodowych piłkarzy. To spowodowało, że zdecydowano się postawić na boisku ze sztuczną nawierzchnią, które będzie mogło spokojnie być użytkowane również zimą.

Burmistrz Mrągowa, Otolia Siemieniec jest dumna z tego, że Mrągowo ma teraz tak świetną infrastrukturę sportową- Mrągowo ma bardzo dużą infrastrukturę sportową. Ta płyta kiedyś służyła tylko do treningów, przebudowaliśmy ją, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mamy teraz pełnowymiarowe boisko. Wcześniej zrobiliśmy zaplecze socjalne i kolejno krok po kroku zmierzamy w dobrym kierunku.

Prezes Mrągowii Mrągowo, Przemysław Witkowski, jest przekonany, ze to nowe boisko będzie bodźcem do tego, żeby dzieci zapisywały się do klubu-  Już zaczęliśmy nabór do klubu, a zimą zamierzamy zrobić następny, ponieważ to boisko mocno będzie przyciągać młodzież, która czasami nawet nie jest zdecydowana, żeby zapisać się do klubu.

Przemysław Witkowski dodał również, że otwarcie tego boiska będzie dużym ułatwieniem dla seniorskiej drużyny, ponieważ będzie ona mogła rozgrywać sparingi na swoim obiekcie- To jest duży plus dla nas, ponieważ do tej pory zimowe sparingi rozgrywaliśmy w Kętrzynie, Olsztynie, Ostrołęce i Łomży, a to dla klubu był dodatkowy koszt. Teraz na szczęście będziemy już mogli rozgrywać te spotkania i trenować na własnym boisku.

Fotogaleria

BRAK KOMENTARZY