W końcu wakacje

0
176

Na ten moment czekały tysiące uczniów olsztyńskich szkół. Oficjalnie od poniedziałku, ale nieformalnie już dziś dzieci młodzież mogą się cieszyć z dwóch miesięcy letnich wakacji.

Ostatni dzwonek to tradycyjnie już powód do ogromnej radości dla wielu osób związanych z oświatą – zarówno uczniów, jak i pracowników. Ten oficjalny w Olsztynie wybrzmiał w piątek (21 czerwca) w Zespole Szkół Budowlanych.

Miniony rok był czasem wyzwań, nauki i wspólnej pracymówi prezydent Olsztyn, Robert Szewczyk. – Dzięki zaangażowaniu i determinacji całej społeczności szkolnej, możemy dzisiaj z dumą powiedzieć, że osiągnęliśmy nasze cele. Dziękuję wszystkim nauczycielom za ich ciężką pracę, poświęcenie i wsparcie, jakie codziennie dają naszym uczniom. A dzieciom i młodzieży życzę doskonałych i bezpiecznych wakacji.

W skład Zespołu Szkół Budowlanych, w którym odbyły się miejskie uroczystości zakończenia roku szkolnego, wchodzą Technikum nr 4, Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 oraz Bursa nr 4. W Zespole w roku szkolnym 2023/2024 uczyło się nieco ponad 800 uczniów oraz łącznie ponad 110 nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Od lat w szkole realizowany jest szereg zadań z wykorzystaniem funduszy unijnych. To nie tylko zadania związane z modernizacją placówki, ale także podnoszenie kwalifikacji nauczycieli. Uczniowie biorą natomiast udział w programach Erasmus+.

BRAK KOMENTARZY