W gminie Świątki zrealizowano projekt “Pamiętajmy o ogrodach”

0
1536
Uczestnicy projektu

Grupa Nieformalna Aktywni Lokalnie oraz Stowarzyszenie „Jesteśmy z Warmii” ze Świątek zrealizowali projekt „Pamiętajmy o ogrodach” w ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 3, na który otrzymali dofinansowanie 4 500 zł.

Projekt polegał na przeprowadzeniu cyklu warsztatów tematycznych, atrakcyjnych dla odbiorców, spełniających ich oczekiwania i potrzeby: projektowanie ogrodów przeprowadzone przez Barbarę Wasilewską, pasjonatkę ogrodów ozdobnych. Podczas warsztatów uczestnicy projektu zapoznali się z podstawowymi zasadami projektowania ogrodów i właściwym doborem roślin.

Wyjazdowe warsztaty tematyczne – pielęgnacja i ochrona roślin, krzewów i drzew ozdobnych

Podczas warsztatów uczestnicy również zdobyli wiedzę i umiejętności prowadzenia, pielęgnacji i ochrony roślin, krzewów i drzew ozdobnych. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Jana Dziadkiewicza-Szkółka znawcę roślin owocowych i ozdobnych – JAN-SAD z Sętala.

Warsztaty tematyczne – uprawa i pielęgnacja róż

Podczas warsztatów uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności prowadzenia, pielęgnacji i ochrony róż. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pasjonata i znawcę róż Mariusza Ilkiewicza. Miał miejsce wyjazd do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach, gdzie uczestnicy projektu poznali rodzime gatunki roślin, krzewów i drzew ozdobnych, charakterystycznych dla flory Warmii i Mazur. Na zakończenie realizacji projektu została przeprowadzona „Ogrodowa gra terenowa”, uczestnicy wykazali się dużą wiedzą ogrodniczą oraz kreatywnością i zręcznością. W wyniku realizacji projektu powstały nowe tereny zielone w centrum miejscowości Świątki – ogród ozdobny przy bibliotece.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY