W Elblągu podpisano umowę na Centrum Usług Społecznych

0
77
Od lewej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Janusz Nowak wiceprezydent Miasta Elbląg fot. UM Elbląg

W Elblągu gościła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Podczas tej wizyty podpisano umowę na realizację Elbląskiego Centrum Usług Społecznych. Elbląg otrzyma 2,5 mln zł na realizację inwestycji.

Cieszę się, że mogę uczestniczyć w spotkaniu, gdzie za chwilę będziemy podpisywali drugą w Polsce umowę na Centrum Usług Społecznych. Przypomnę, że Centra Usług Społecznych to inicjatywa Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Powstanie 30 centr na terenie całego kraju. Przeznaczyliśmy na ten cel 100 milionów złotych. Centra Usług Społecznych to nie tylko kompleksowe wsparcie dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów oraz inicjatywy związane z wolontariatem, ale tez przede wszystkim nowatorskie spojrzenie na świadczenie usług społecznych. Centra mają działać kompleksowo i przede wszystkim lokalnie, tak by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby miejscowej społeczności – powiedziała Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Elbląskie Centrum Usług Społecznych, które powstanie na bazie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ma być miejscem, w którym wszyscy mieszkańcy – sprawni, niepełnosprawni, starsi, rodziny wielodzietne otrzymają wsparcie w razie potrzeby. Zgodnie z założeniami ma to być nowa jakość pomocy społecznej, udzielanej kompleksowo, w jednym miejscu zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności.

Niezmiernie cieszy mnie realizacja tego zadania w Elblągu. To zadanie będzie służyło mieszkańcom, aby kompleksowe usługi mogły znajdować się w jednym miejscu i żeby ich jakość była na jak najwyższym poziomie – dodaje Marlena Maląg.

Władze Elbląga są bardzo zadowolone z faktu, że ten projekt zostanie w Elblągu zrealizowany.- Ten projekt bardzo dobrze wpisuje się w działania samorządu w zakresie ścisłej współpracy z mieszkańcami i diagnozowania ich potrzeb. Nie dotyczy to wyłącznie osób szczególnie potrzebujących, to jest program skierowany do wszystkich mieszkańców. Pozyskane dofinansowanie cieszy tym bardziej, że wynosi ono 100% wartości projektu. Jestem przekonany, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, na bazie którego otwarte zostanie Centrum Usług Społecznych podoła temu wyzwaniu. Chciałbym podziękować  Pani Minister za przyznanie tych środków oraz Pani dyrektor Beacie Kuleszy i pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu – mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Miasta Elbląg.

BRAK KOMENTARZY