W 8. kolejce spotkań I ligi w Olsztynie rozegrany zostanie hit kolejki

0
176

W sobotę 21. listopada dojdzie do spotkania, w którym zajmujący pierwsze miejsce w tabeli Warmiacy podejmą pretendenta do awansu do Superligi. Mowa tu o ubiegłorocznym zwycięzcy rozgrywek, Nielbie Wągrowiec.

Rywal olsztynian obecnie zajmuje dopiero 6. pozycję w tabeli, a to za sprawą dwóch przegranych: na inaugurację ligi z GKS Żukowo (26:35) oraz przeciwko rewelacji sezonu, MKS-owi Grudziądz (22:23). W ostatnich spotkaniach nielbiści zagrali skuteczniej i odnieśli pewne zwycięstwa, zaliczając serię dwóch wygranych z rzędu. Zespół jest na fali wznoszącej, co potwierdza także trener Warmiaków, Jarosław Knopik. – Tak się składa, że Nielba od kilku sezonów słabiej zaczyna ligę, a pod koniec rundy i w rundzie rewanżowej gra już swoje. W tym sezonie wygląda to tak samo – mieli słabszy początek. Oglądałem ostatnie spotkanie z Tytanami Wejherowo i można powiedzieć, że to jest już „ta” Nielbą, którą znamy z początku roku – ocenia szkoleniowiec Warmii Energa Olsztyn.

Atutem sobotniego rywala Warmii jest stabilny skład, który od kilku sezonów jest co najwyżej uzupełniany wzmocnieniami. Tak tez się stało przed trwającym sezonem. Do Wągrowca zakontraktowani zostali Paweł Gąsiorek oraz Artur Klopsteg. Dwaj skrzydłowi, grający wcześniej w superligowej Energii Kalisz na pewno stanowią wzmocnienie dla zespołu.

Weekendowy mecz zapowiada się jako jedno z ważniejszych w układzie tabeli na koniec sezonu. Tak do tego spotkania podchodzi olsztyński trener. – Uważam, że to hitowy mecz. Według mnie Nielba to największy kandydat do wygrania ligi. Naszym planem jest być wyżej w tabeli niż oni, a do tego potrzeba wygrać najbliższy mecz. To by nam pozwoliło utrzymać 4 punkty przewagi nad nimi – wylicza sternik Warmii. Trener olsztynian nie ma wątpliwości, ze jego ekipa musi zagrać na maksimum swoich możliwości, a o rezultacie zadecydują detale. W ostatnim ligowym meczu zespół ze stolicy Warmii i Mazur stracił aż 30 bramek i to defensywa musi ulec poprawie, aby myśleć o zwycięstwie nad drużyną Nielby.

W poprzednim sezonie Warmiacy we własnej hali pokonali na inaugurację nielbistów 31:25. Na wyjeździe górą byli rywale, którzy jednak potrzebowali rzutów karnych, żeby pokonać ekipę ze stolicy Warmii i Mazur. – Czujemy się silni i wierzymy w swoją grę – mówi Knopik. – Bardzo chcemy utrzymać tego lidera. Teraz ważny jest dobry trening. Na szczęście mamy kim trenować, a zawodnicy powracają po kontuzjach.

Mowa tu o Adrianie Chełmińskim, który zagrał kilka minut w ostatnim meczu przeciwko Sokołowi Kościerzyna. Klubowy fizjoterapeuta potwierdził także, że do treningów z piłką może powrócić Jakub Kozłowski. Poza treningiem pozostaje tylko Szymon Hegier, którego rekonwalescencja przedłuża się.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali Urania. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Organizatorzy przeprowadzą transmisję na żywo z hali poprzez swój profil w mediach społecznościowych ( https://www.facebook.com/WarmiaEnerga/ ), gdzie zamieszczony będzie także przedmeczowy konkurs dla kibiców. Do wygrania będą m.in. kalendarze i plakaty klubowe ufundowane przez sponsora tytularnego klubu – Energa Grupa Orlen. Ponadto po meczach odbywających się z transmisją on-line na profilu klubu na Facebooku odbywać się będzie zabawa w wybór najlepszego zawodnika w zespole olsztyńskim. Zawodnik, który wygra plebiscyt kibiców otrzyma pamiątkowy puchar ufundowany przez Energa Grupa Orlen.

OKPR WARMIA ENERGA OLSZTYN – MKS NIELBA WĄGROWIEC
sobota, 21.11.2020 – godz. 17:00
mecz transmitowany online na fun page’u Warmii Energa na Facebooku

Źródło: Biuro Prasowe Warmia Energa Olsztyn

BRAK KOMENTARZY