VI Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego. Radosne popołudnie w hali gimnazjum

0
4030

Na VI Wojewódzkim Turnieju Tańca Nowoczesnego “WARMIA POWER 2016” w Stawigudzie wystąpiło ok. 250 osób.

Z roku na rok ranga turnieju wzrasta, a chętnych do udziału przybywa. Zespoły  startują w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, 15-20 lat, dopuszczalne są wszystkie style tańca takie jak- jazz, funky, disco Dance, hip-hop, dancehall, pop oraz taniec współczesny. W kategorii solówek rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach tańca: disco dance, hip-hop . –Co roku występy ocenia powołana komisja. Zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach otrzymują puchary.Wszyscy uczestnicy dyplomy pamiątkowe. Popularność tańca nowoczesnego w naszym kraju wzrasta, dzięki popularyzacji w mediach i panującej modzie na taniec nowoczesny.W roku ubiegłym gościliśmy 19 zespołów i ponad 30 solistów z całego województwa warmińsko-mazurskiego-mówi Witold Lubowiecki, dyrektor GOK w Stawigudzie.

Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja zespołowych form tańca nowoczesnego i ich walorów artystycznych. Uczestnicy oraz instruktorzy tańca wymieniają swoje  doświadczenia i pomysły. Przegląd spełnia bardzo ważną  funkcję,bo dzięki niemu można   rozbudzać zainteresowanie tańcem, rozwijać wrażliwość na piękno i estetykę tańca, kształtować umiejętność współzawodnictwa wśród dzieci i młodzieży zamieszkujących nasz region.

Od ubiegłego roku turniej odbywa się w godzinach popołudniowych,a wynika to z tego, że GOK w Stawigudzie dzięki pozyskanym z projektu funduszom zakupił profesjonalne rampy i oświetlenie estradowe, co dodatkowo ubarwia całe widowisko mówi dyrektor Lubowiecki.

Atmosfera, która towarzyszy występom poszczególnych zespołów i solistów jest wybitnie sportowo-karnawałowa, bo takich wybuchów i eksplozji radości z oglądania występów koleżanek i kolegów na parkiecie nie ma chyba na żadnych zawodach.

Organizatorem tegorocznego VI Wojewódzkiego Turnieju Tańca Nowoczesnego był Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie i Publiczne Gimnazjum w Stawigudzie.

Wyniki turniejowych zmagań:

Zespoły

Kat. do lat 11

 1. Dance Team (Olsztyn)
 2. Fantazja(Olsztynek)
 3. Figo Young Stars(Olsztyn)

Wyróżnienie otrzymał zespół Freesmile z Olsztyna

Kat. od 11 do 15 lat:

 1. Beat Brothers (Olsztyn)
 2. Rebel Team (Olsztyn)
 3. Jump (Korsze)

Wyróżnienie w tej kategorii zdobył zespół In Motion(Działdowo)

Kat. od 16 do 20 lat

 1. Rebelia (Olsztyn)
 2. In Order (Olsztyn)
 3. Fresh Flow (Działdowo)

Na wyróżnienie zasłużył zespół Point (Lidzbark Warmiński)

Występy solowe

Kat. do 11 lat- styl Disco Dance

 1. Alexandra Chaberek
 2. Alicja Rapkowska

Kaja Szymańska

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Natalia Guziur.

Kat. do 11 lat- Hip-Hop

 1. Alicja Budrewicz
 2. Maja Osmańska
 3. Agata Gołębiewska

Wyróżnienie przypadło Poli Klach.

Kat. powyżej 12 lat- Hip-Hop

 1. Dominika Chwyczko
 2. Daria Piotrowicz
 3. Dominika Pokropska

Wyróżnienie przyznano dla Natalii Shurynok.

Fotogaleria

 

BRAK KOMENTARZY