UWM wśród najlepszych pracodawców

0
187

Największa uczelnia w regionie ma powody do dumy. Według rankingu magazynu “Forbes” Poland’s Best Employers 2024, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajął drugie miejsce w Polsce w branży “Szkolnictwo i badania naukowe”.

Ranking Najlepszych Pracodawców w Polsce – Poland’s Best Employers 2024 został sporządzony czwarty raz. Podstawą oceny były odpowiedzi udzielone w internetowym kwestionariuszu przez reprezentatywną grupę 20 tys. pracowników dużych firm.

Jak informuje “Forbes”, firmy zgłosiły udział w badaniu dobrowolnie, chcąc sprawdzić, na ile potrafią zadbać o swoich pracowników. Ranking prezentuje 300 najlepszych pracodawców w zestawieniu ogólnym oraz z podziałem na 25 branż.

Respondenci oceniali m.in. styl pracy (hybrydowy i powroty do biur), otwartość firm na różnorodność zatrudnianych ludzi czy sposób, w jaki realizowane są pracownicze benefity i wynagrodzenia. Pracownicy byli także pytani, czy poleciliby swojego pracodawcę znajomemu lub członkowi rodziny.

Maksymalna liczba punktów, jaką mogła uzyskać firma w procesie badania, wynosiła 100. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zdobył 73,58 punktów, zajmując II miejsce w branży szkolnictwo i badania naukowe. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajął Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (który zdobył 76,06 punkty), a trzecie Uniwersytet Gdański (73,36 pkt.).

Jeśli chodzi o pracodawców z województwa warmińsko-mazurskiego, prym wiedzie firma Meble Wójcik z Elbląga, zajmując 26. miejsce w zestawieniu ogólnym. Drugim najlepszym pracodawcą w regionie okazał się UWM, z 47. miejscem w zestawieniu ogólnym.

UWM tym samym – według tego rankingu – został najlepszym dużym pracodawcą w Olsztynie. Przypomnijmy, że uczelnia, zatrudniając ok. trzech tys. osób (podczas tworzenia rankingu uwzględniono 2987 pracowników), należy do największych w stolicy regionu.

Badanie przeprowadzono od 20 października do 30 listopada 2023. Ocena objęła ok. dwóch tys. organizacji w Polsce zatrudniających co najmniej 250 pracowników.

BRAK KOMENTARZY