UWM w rankingu Perspektyw 2022

0
199
UWM przed budynkiem Rektoratu
Jedenaste miejsce wśród uniwersytetów i 32 wśród wszystkich szkół wyższych – to aktualna pozycja UWM w najnowszym rankingu polskich szkół wyższych fundacji “Perspektywy”.

Opublikowany Ranking Uczelni Akademickich przygotowany przez fundację „Perspektywy” obejmuje 96 polskich szkół wyższych publicznych i niepublicznych (z wyjątkiem uczelni artystycznych), które posiadają uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w tegorocznej klasyfikacji znalazł się na 11. miejscu wśród 21 uniwersytetów i 32. wśród wszystkich szkół wyższych. W obu zestawieniach jest to wynik niższy o 1 miejsce w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W pierwszej dziesiątce najlepszych kierunków odnotowano aż 11 realizowanych na UWM. To tyle samo, co w roku ubiegłym.

Kierunki UWM wśród najlepszych w Polsce

1. weterynaria 2 (+1)*

2. zootechnika 2 (bz)

3. kierunki o żywieniu i żywności 4 (+1)

4. kierunki rolnicze i leśne 4 (bz)

5. architektura krajobrazu 5 (-1)

6. geodezja i kartografia 7 (-2)

7. politologia 8 (+3)

8. inżynieria środowiska 7 (-2)

9. teologia 9 (+1)

10. kierunek lekarski 10 (bz)

11. dziennikarstwo 10 (bz)

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w 7 kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, innowacyjność, efektywność naukowa, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie. Wśród tych kryteriów UWM najlepiej wypada pod względem warunków kształcenia, zajmując 6. miejsce w Polsce, prestiżu (22. miejsce na liście) i potencjału naukowego (23. miejsce w kraju).

BRAK KOMENTARZY