UWM szuka oszczędności

0
287

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski szuka oszczędności. Są konkretne propozycje.

 Planujemy wydłużyć zamknięcie dużej części uniwersytetu w okresie świąteczno-noworocznym. Trzeba to dobrze zorganizować i takie plany są właśnie przygotowywane” – zapowiada rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski. – Od 2 stycznia na całym uniwersytecie (z wyjątkiem kierunków medycznych) wszystkie zajęcia mają się odbywać online – przez dwa tygodnie.

Jakie są argumenty za wprowadzeniem takiego rozwiązania? – Przede wszystkim liczymy na to, że jeżeli ograniczymy użytkowanie budynków, infrastruktury uniwersytetu, to uda nam się zaoszczędzić sporo na energii elektrycznej, energii cieplnej i wodzie. To będą z pewnością znaczące oszczędności” – tłumaczy Rektor UWM. – To zamknięcie ma dotyczyć całego uniwersytetu – oczywiście w tych strefach, w których jest to możliwe. Teraz przeprowadzamy taką głęboką analizę. Pracownicy będą świadczyli pracę zdalnie – będąc w pełnej gotowości do świadczenia pracy – lub też będą mogli skorzystać z urlopu.

Takie decyzje zapadły na pierwszym w tym roku akademickim posiedzeniu senatu uczelni. Podsumowano na nim także tegoroczną rekrutację na studia. – Zainteresowanie Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim jest wysokie – niewiele niższe niż w ubiegłym roku, ale znacząco wyższe od lat wcześniejszych. Przy tej okazji warto podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. To sztab ludzi – z Działu Marketingu, samorządu studenckiego i poszczególnych wydziałów. Jestem bardzo zadowolony z wyników tej rekrutacji – ocenił rektor UWM.

ŹRÓDŁO: UWM

BRAK KOMENTARZY