UWM boi się koronawirusa

0
604
Budynek Rektoratu UWM w Olsztynie

Władze UWM zaleciły przeprowadzenie sesji egzaminacyjnej w zdalny sposób. To spowodowało kolejne zmiany. 

Władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zarekomendowały przeprowadzanie egzaminów w sposób zdalny. Ostateczna decyzja ma należeć do nauczyciela akademickiego, jednak powinien mieć na względzie specyfikę realizowanych zajęć.

– W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa społeczności akademickiej, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, rekomenduję zdalny tryb prowadzenia zaliczeń i egzaminów – tłumaczył w swoim komunikacie prorektor ds. kształcenia UWM, prof. Paweł Wysocki.

Niedawno, na kilku wydziałach wykryto koronawirusa wśród studentów UWM.

Taki sposób przeprowadzenia sesji egzaminacyjnej oraz częściowe wprowadzenie w szkołach nauki zdalnej jest podstawą decyzji o najnowszych zmianach w funkcjonowaniu transportu zbiorowego.

– Czasowe zmiany dotyczą tych linii, które kursują do miasteczka akademickiego – wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Autobusy nr 103 oraz 130 będą jeździć zgodnie ze specjalnym rozkładem, zbliżonym do obowiązującego w dni robocze wolne od nauki szkolnej. Poza tym zawieszone zostanie funkcjonowanie linii nr 303, 305 i 309.

Takie rozwiązania będą obowiązywać od 18 lutego. Utrzymanie zmodyfikowanego rozkładu będzie zależeć od bieżących ograniczeń w nauce stacjonarnej studentów UWM oraz uczniów olsztyńskich szkół.

BRAK KOMENTARZY