Uruchomiona została specjalna strona, która ma pomóc w składaniu protestów wyborczych

0
516

Komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego przygotowuje protest wyborczy – poinformował we wtorek szef sztabu kandydata KO Cezary Tomczyk. Sztab Trzaskowskiego przygotował też stronę internetową, na której wszyscy zamierzający złożyć protest znajdą formularze oraz pomoc.

“Dostajemy sygnały bardzo niepokojące przy przebiegu głosowania” – powiedziała 14 lipca na konferencji prasowej posłanka KO Barbara Nowacka. Dodała, że “wychodząc na przeciw temu gniewowi społecznemu” przedstawiciele sztabu Rafała Trzaskowskiego proponują “wspólne działania na rzecz kontroli uczciwości wyborów i protestów wyborczych”.

“Dlatego przygotowaliśmy specjalną stronę www.protestwyborczy2020.pl. Na tej stronie znajdziecie państwo wszystkie możliwe formularze i instrukcje, tak żeby albo samodzielnie złożyć protest albo wypełnić przygotowany przez nas formularz” – powiedziała posłanka KO.

Nowacka dodała, że sztab Trzaskowskiego służy wszelką pomocą prawną i logistyczną w zakresie protestów wyborczych – strona internetowa jest skierowana do wszystkich wyborców w kraju i zagranicą tak, aby każdy przy wykorzystaniu znajdujących się tam informacji mógł, albo złożyć osobiście protest wyborczy, albo zwrócić się do sztabu z informacjami o nieprawidłowościach.

Poseł Tomczyk zwrócił się do wszystkich obywateli mówiąc, że jeżeli widzieli “jakiekolwiek nieprawidłowości w czasie liczenia głosów” lub “jakiekolwiek nieprawidłowości” kiedy czekali w komisjach wyborczych, to “jest to dobry moment, żeby zgłosić protest do Sądu Najwyższego”. Przypomniał, że czas na złożenie protestu wyborczego jest do czwartku. “Dlatego już dziś dajemy narzędzie, które ułatwi złożenie tego protestu” – dodał.

Poinformował, że komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego przygotowuje protest wyborczy, który “zostanie wysłany do Sądu Najwyższego”.

Serwis Samorządowy PAP

BRAK KOMENTARZY